HAYALİ GERÇEK OLDU

Gündem 8 Ağustos 2018 18:07
Videoyu Aç HAYALİ GERÇEK OLDU
A
a

Son 6 yıldır yatağa bağımlı olarak yaşayan ALS hastası Özlem Özalkan’ın Güzeldere Şelalesi’ne gitme hayali dün gerçek oldu. Genç kızın bu isteğini öğrenen ve hemen harekete geçen Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay, ambulansla onu Güzeldere’ye götürdü. ALS hastası Özalkan’ın sosyal medya aracılığıyla Afrika’da 5 tane su kuyusu da açtırdığını öğrenen Vali Dağlı, rahatsızlığına rağmen “İnsanlık için neler yapabilirim?” düşüncesinde olmasını takdir etti.

10 yıldır ALS hastası olan ve 6 yıldır yatağa bağlı yaşayan Özlem Özalkan’ın doğayla iç içe keyifli bir gün geçirmesi için seferber olan Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Belediye Başkanı Dursun Ay, genç kızı Düzce’nin nadide güzellikteki turistik adresleri Gölyaka Kültür Park ve Güzeldere Şelalesi’ne götürdü. Ambulansla getirildiği Kültür Park ve Güzeldere’de mutluluğu yüzünden okunan Özlem Özalkan’a annesi ve babası da eşlik etti.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen ne güzel şeyleri başardığını da görmüş olduk”
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, burada yaptığı açıklamada, Özlem’in isteklerine amade olmaya hazır olduklarını söyledi. Vali Dağlı, “Özlem kızımızın ibretlik hikayesini şu yağmurlu bereketli günde hep birlikte izlemiş ve görmüş olduk. Kızımız ALS hastası ve uzun süredir dışarıya çıkma fırsata olmamış ve sadece tavanı görmüş. Bu haliyle ben millet için neler yapabilirim, insanlık ve ihtiyaç sahipleri için neler yapabilirim diye düşünen bir kızımız. Bu manada Afrika’da 5 tane su kuyusu açtırdığını da öğrenmiş olduk. Gözleriyle okuma mahiyetinde sosyal medyayı çok iyi bir şekilde kullandığını, kitap yazdığını burada yine öğrenmiş olduk. Bize düşen kızımızı bir nebze de olsa rahatlatmaya çalışmaktır. Kırla, yeşil doğayla, yağmurla buluşturmak adına böyle bir faaliyeti yapmış olduk. Kendisinin bizden en büyük talebi buydu. Bu şekilde kendi isteğini yerine getirmiş olduk. Bizim biraz daha kendimize gelmemize, ibret almamıza, aynaya bakmamıza vesile oldu. bizim hep birlikte toplum olarak neler yapabilirizi düşünmeliyiz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ne güzel şeyleri başardığını da görmüş olduk. Bu kadar hastalığa rağmen direniyor ve mücadele ediyor. Önce isteği doğrultusunda Kültür Park’a gittik şimdi ise ikinci isteği olan Güzeldere’ye geldik. Bundan sonra nereyi isterse artık biz emrine amadeyiz.”

Burada olmaktan çok mutlu”
Belediye Başkanı Dursun Ay da açıklamasında şöyle konuştu: “Sayın valimizin herkesin sıkıntısını dikkate almasıyla birlikte iyi projeler gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın bütün sorunlarını, taleplerini dinliyoruz. Ortak bir şekilde Düzce’mizin bütün sorunlarını ve böyle değerlerini hemen karşılamaya çalışıyoruz. Bu, bizim için örnek bir modeldir. Kendisi yatakta ama başaramayacağı bir şey yok. Dolayısıyla bizim bundan çok büyük dersler çıkarmamız gerekiyor. Tamamen fiziksel olarak sağlam olan kişilerin neler yapabileceğini bize göstermiş oluyor. Yüzünden belli, buradan olmaktan çok mutlu.”

Vali bey ricamızı kabul etti”
ALS hastası Özlem’in babası Cihan Özalkan ise kızının yaşadığı sıkıntılara değinerek şu ifadeleri kullandı: “Kızımız ALS hastası ve göz kası haricinde hiçbir kası çalışmıyor. Vali beyden rica ettik ve yatağa bağımlılık nedeniyle 6 yıldır dışarıya çıkmadığı için dışarıyı görsün istedik. Vali bey Allah razı olsun ricamızı kabul etti. Bir gökyüzünü görsün, ağaç görsün istedik. 10 yıldır hasta ve 6 yıldır dışarıya çıkamıyor. Sadece göz kası çalışıyor ama bu sayede sistemle bilgisayarda kitap yazıyor, namaz kılıyor. Bir şey yiyemiyor ağzından, sadece mama verebiliyoruz.”

Afrika’da 5 tane su kuyusu da açtırdı
Öte yandan 10 yıldır ALS hastası olan Özlem, göz tanıma sistemiyle bilgisayarda kitap yazıyor, sosyal medyada paylaşımlar yapıyor. 1’i erkek 3 kardeş olan Özlem, sosyal medya aracılığıyla Afrika’da 5 tane su kuyusu da açtırmayı başardı.

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri