HAYAL ETTİĞİM MANZARA HEP BUYDU

Gündem 28 Mayıs 2022 18:07
Videoyu Aç HAYAL ETTİĞİM MANZARA HEP BUYDU
A
a

Düzce Farabi Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu Türk Halk Müziği Korosu’nun konserine katılan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’tan, okul yönetimi ve Müzik Öğretmeni Ahmet Kaya’ya övgü dolu sözler. “Benim meslek hayatımda hep hayal ettiğim manzara buydu.” diyerek, öğrenci korosunun başarısını kutlayan Kırbaç, “Bir öğretmen her şeyi değiştirebilir.” ifadesini kullandı.

Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde Düzce Farabi Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği Öğrenci Korosu’nun seslendirdiği Türk Hak Müziği ezgileri, büyük beğeni topladı. Konsere katılan Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Düzce Farabi Anadolu Lisesi okul yönetimi ve müzik öğretmeni Ahmet Kaya’ya başarılarından dolayı teşekkür etti. 
“Bir öğretmen her şeyi değiştirir”
“Benim meslek hayatımda hep hayal ettiğim manzara buydu.” diyen Kırbaç, öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.
Kırbaç, “Biz her zaman söyleriz; bir öğretmen her şeyi değiştirir diye. Bunun örnekleri de vardır Anadolu’da, birçok yerde. Bu akşam da Düzce buna en güzel örnek. Bir öğretmen her şeyi değiştirebilir. Ben okulu ziyaret ettiğimde Ahmet bey okulumuzun müdürü, ‘Müzik öğretmenimiz bir çalışma yapıyor.’ diyerek beni atölyesine götürdü. Müzik öğretmenimiz Ahmet beyi, çocuklarımızla o gün çalışma yaparken görmüştük. Bizim hayal ettiğimiz budur. Özellikle müzik, beden eğitimi, resim öğretmenlerimizin özü budur. Öğrencilerine yeteneklerini ortaya koyacakları fırsatları sunarlar.” ifadelerini kullandı.
“Öğretmen bir arkeologdur”
Öğretmenlerin gizli kalmış hazineleri gün yüzüne çıkartan arkeologlar olduğunu belirten Kırbaç,  “Tanıdığım çok değerli bir hocan var, yaşı 90’lara yaklaştı. Çok eskiden söylenen bir şey vardı, ‘Öğretmen heykeltıraştır.’ diye. Kıymetli anne ve babalarımız; bu artık geride kaldı. ‘Öğretmen bir arkeologdur.’ diyor hocamız. Bu değerli hocamın değerlendirmesi. Öğretmen bir arkeologdur, arkeolog var olan bir hazinedir. Arkeolog çalışır, çabalar ve o hazineyi bulur, ışıkla buluşturur. İşte bu akşam olduğu gibi de böyle sergiler.” açıklamalarında bulundu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri