HASTA VE YATALAK OLANLARA BÜYÜK KOLAYLIK

Gündem 6 Mayıs 2019 12:33
Videoyu Aç HASTA VE YATALAK OLANLARA BÜYÜK KOLAYLIK
A
a

İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri’ne gidemeyecek durumda olan hasta ve yatalak vatandaşlar için Gezici Kayıt Terminali adlı mobil cihaz devreye sokuldu. Bu sayede gidemeyecek durumda olan vatandaşlar, evlerinden kimlik kartı başvurusunda bulunabilecekler.

Hasta ve yatalak durumda oldukları için gidip başvuruda bulunmayacak vatandaşlar için hayata geçirilen mobil uygulama mağduriyetleri ortadan kaldırıyor. Bu vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Başvurularını almak amacıyla tasarlanmış, bir çanta içerisinde bilgisayar, tarayıcı ve kamerası olan, Gezici Kayıt Terminali adlı mobil cihazı kullanılarak ikamet adreslerine gitmek suretiyle başvuruları alınıyor.
         
Gezici Kayıt Terminali ile  T.C. Kimlik Kartı başvurularının  alınabilmesi için;Hasta veya yakınının resmi talebini takiben, Valilik Onayı ile, T.C. Kimlik numarasına göre, başvurusu alınacak kişi ve/veya kişilere ait kimlik bilgileri MERNİS Veri Tabanından Gezici Kayıt Terminaline yükleniyor.İlgililer tarafından T.C. Kimlik numarası ile anlaşmalı Bankalara, Vergi Dairelerine veya PTT  Şubelerine   T.C.K.K. Bedelinin ödenmesi gerekiyor.

Ayrıca başvurusu alınacak şahsın Nüfus Cüzdanı, Nüfus Cüzdanı yoksa Kimlik yerine geçen sürücü belgesi, geçerli pasaport, aile cüzdanı vb. belgelerden birisinin ibraz edilmesi zorunlu. Bu belgelerden birisinin ibraz edilememesi halinde,  başvurusu alınacak kişinin anne, baba, eş, ergin kardeş ya da ergin çocuğunun birlikte beyanda bulunması şart.

Valilik Makamının Yetkilendirme Onayları ile, Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne ait Gezici Kayıt Terminali ile İlimiz Merkez Hilmi ÇİLİNGİR Huzurevine gidilerek, 3 kişinin T.C. Kimlik Kartı başvuruları alınarak sistem üzerinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne gönderilmesi sağlandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri