HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Gündem 30 Haziran 2022 18:59
Videoyu Aç HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
A
a

Düzce’yi vuran sel felaketinde, sular altında kalan ekili tarım arazileri ile ilgili hasar tespit çalışmaları başladı.

Düzce’de etkili olan sağanak yağış ile birlikte taşan dereler büyük bir yıkıma neden oldu. Taşan dereler, köprü ve yolların yıkılmasına neden olurken, 21 bin dönüm ekili tarım arazisi de sular altında kaldı.
Düzce’de adeta günlük yaşamı durma noktasına getiren sel felaketinin ortaya çıkardığı tahribatın ortadan kaldırılması için Düzce Belediyesi,  İl Özel İdaresi, DSİ ve ilçe belediyeler çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 
Sel felaketinden hasar gören vatandaşların yaralarının sarılması için ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla tüm kurumlar harekete geçti. Özellikle Düzce’de ekili tarım arazileri sular altında kalan vatandaşların zararlarının karşılanması için hasar tespit çalışmaları başlatıldı.
Düzce Ziraat Odası tarafından yapılan açıklamada ekili tarım arazileri sular altında kalan vatandaşların hasar tespit tutanaklarını Düzce Ziraat Odası ve ilçe ziraat odalarından alınabileceği belirtilerek, “Doldurulan tutanakların 1 Temmuz 2022 tarihine kadar il/ ilçe tarım ve orman müdürlüklerine teslim edilmesi, afet ihbarında bulunmayanların ise dikkate alınmayacağı hususunda bilgi verilmesini önemle rica ederiz.” denildi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri