HARMANTEPE PARKI PROJESİ GENİŞLİYOR

Gündem 13 Mart 2019 14:42
Videoyu Aç HARMANTEPE PARKI PROJESİ GENİŞLİYOR
A
a

Yığılca Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muzaffer Yiğit, Ankara nezdinde yaptığı görüşmeler sonucunda büyük bölümü tamamlanan ve sadece çevre düzenleme çalışmaları kalan Harmantepe Doğal Yaşam Parkı Projesi’ni yeni sosyal donatılarla daha da genişlettiğini açıkladı. Yiğit, açıklamasında, “Kır lokantası, süs havuzu, piknik ve yaya yürüyüş alanları ve bisiklet yolları ile Yığılca’ya adeta bir kompleks kazandıracağız.” dedi.

AK Partili Yığılca Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Muzaffer Yiğit ilçenin sosyal yaşamına yeni bir soluk getirmesi amacıyla projelendirilen ve yaz aylarında yapımına başlanan Harmantepe Doğal Yaşam Parkı projesinde hava şartları nedeniyle ara verilen çalışmaların ilerleyen günlerde kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı. Kış döneminde Ankara’da yürüttüğü girişimler sonucunda projenin daha genişlediğini belirten Yiğit, eksik kalan işlerinde tamamlanması ile birlikte Yığılca’ya adeta bir kompleks kazandıracağını vurguladı.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: "Harmantepe Doğal Yaşam Parkı’mızda yürüttüğümüz çalışmaları büyük oranda tamamlamıştık. Kış sezonunun araya girmesi ile birlikte çalışmalara ara verilmişti. Bu arayı da boş geçirmek istemedik ve ilk projede bulunan eksiklikleri gidermek anlamında eklemeler yaparak projemizi genişlettik. Bilindiği gibi projemizde kır lokantası, süs havuzu, piknik alanları, çocuk parkı, lavabo, wc bulunuyordu. Bunlara ek proje ile kazandırılan çalışmalarımızda yaya yürüyüş alanları, bisiklet yolları, 1 adet mescit ve en önemlisi de güvenli bir alanın gerekliliği için çevrenin tel örgü içerisine alınması olacak. Bu çalışmalarımızın da tamamlanması ile birlikte Harmantepe Doğal Yaşam Parkı’mız kıymetli Yığılca Halkımıza ve aynı zamanda bölgemize hizmet verecek. Harmantepe Parkımızın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum ve ilçemize de hayırlı olsun temennilerimi iletiyorum."  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri