HANİ BELEDİYE ÇALIŞTIRACAKTI?

Gündem 30 Ağustos 2018 14:47
Videoyu Aç HANİ BELEDİYE ÇALIŞTIRACAKTI?
A
a

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, İnönü ve Avni Akyol parklarına yönelik ihaleleri iki kez iptal ederek, “Parkları belediye çalıştıracak” diyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a “Mevcut müstecirle sözleşmeniz biteli iki yıl olduğu ve meclis kararını da iptal ettiğinize göre halen daha İnönü Parkı hangi statü ile aynı müstecirdedir?” diye sordu.

İnönü ve Avni Akyol parklarının işletmesi konusunda Düzce Belediyesi tarafından ihale yapılmış ama daha sonra yapılan ihaleler iptal edilmişti. Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez de bu konuda açıklamalarda bulundu.

Bize ödenmesine karar vermiştir.”

Sönmez, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi 2016 yılında sözleşmesi sona eren İnönü Parkı, mevcut müstecire meclis kararıyla 10 yıl daha verilmişti. Bunun üzerine bu işlemin kanuna aykırı olduğunu, meclisin hangi yasaya dayanarak böyle bir karar verdiğini belediyeye yazılı olarak sormuştuk. Belediye bu dilekçemize cevap vermemiş, verememişti. Bunun üzerine 2016 Kasım ayında bu kararın iptali için bölge idare mahkemesine dava açmıştık. Mahkeme bu kararla davanın konusuz hale geldiğine, kısacası belediyenin İnönü Parkı’nı müstecire meclis kararıyla verilmesinin geçerli olmadığına karar vermiştir. Ayrıca belediyenin bu konuda kabahatli olmasından dolayı mahkeme masraflarının belediyece davacıya yani bize ödenmesine karar vermiştir.”Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a da sorular yönelten Sönmez, açıklamasına şöyle devam etti.“Şimdi sayın belediye başkanımıza soruyoruz. Sözleşmesi biten İnönü Parkı’nı mevcut müstecire 10 yıllığına veren meclis kararının altında sizin de imzanız var. Bu kararı hangi yasaya dayanarak almıştınız? Mevcut müstecirle sözleşmeniz biteli iki yıl olduğu ve meclis kararını da iptal ettiğinize göre halen daha İnönü Parkı hangi statü ile aynı müstecirdedir? Yasal olarak parklarda havuz dahil taban alanın 0,03 geçmeme koşulu olmasına rağmen lunapark ve benzeri yapıların halen daha mevcudiyetinin sebebi nedir? İhaleleri iki kere iptal ederek, “Parkları belediye çalıştıracak” sözünüzün hayata geçmesini engelleyen nelerdir? Parkları çalıştıran müstecirlerle belediye veya mensubu olduğunuz partinin yöneticilerinin ticari bir bağı var mıdır? Sayın başkan, parkları Düzce halkına açın. Parkları belediyemiz çalıştırsın. “Çay 1 lira” diye pankart astınız sizi dinleyen olmadı. Düzce halkının olan parklarda çay şu an iki liradır. Düzce halkı, kendisine ait parkları yandaşlarına peşkeş çeken AK Partili belediyeyi sandığa gömmesini de bilir. Bunu da unutmayın.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri