HANİ 29 EKİM’DE AÇILIYORDU?

Gündem 30 Ekim 2018 09:43
Videoyu Aç HANİ 29 EKİM’DE AÇILIYORDU?
A
a

Düzce’nin şehir içi trafiğinin yükünü çeken ana arterlerin başında gelen, Otoban ile Otogar arasının da bağlanmasını amaçlayan ve bitmesiyle beraber trafikte rahatlama sağlanacağı iddia edilen bağlantı yolunda tarih yine şaştı. Başta AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin olmak üzere Belediye Başkanı Dursun Ay’ın da 29 Ekim’de açılacağı müjdesi verdiği yolun açılışı görünen o ki ba

 

 

 

 

 

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin başta olmak üzere Belediye Başkanı Dursun Ay’ın da ısrarla üzerinde durduğu bağlantı yolunun 29 Ekim’de yapılacağı söylenen açılışı başka tarihe kaldı. Söz konusu isimlerden konuyla ilgili de hiçbir açıklama gelmemesi yolun bir an önce faaliyete girmesini bekleyen vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Her platformda konuyu gündeme getirerek üzerinden siyasi prim elde etmeye çalışan gerek iktidar partisinin başkanı, Düzce’nin patronu Hikmet Keskin gerekse de İl Belediye Başkanı Dursun Ay, ne acıdır ki sözlerinin ve verdikleri demeçlerin arasında kayboldular.

Yolun genişletilmesi ve çalışmaların sağlıklı işlemesi adı altında son 1 aydır vatandaşlar için çile yoluna dönüşen bölgede hali hazırda çalışmaların tamamlan(a)mamış olması, üstüne üstük Keskin ve Ay’dan bu konuda aydınlatıcı hiçbir açıklama olmaması, bu yolu kullanmak durumunda her kesimin tepkilerinin yükselmesine sebep oluyor.

Çok değil yaklaşık 1 ay önce Hikmet Keskin, bölgeyi ziyaret edip, yolun açılmasında büyük pay sahibi olduğunu gösterebilmek adına, “Geçmiş dönemde o dönemki bakanımız milletvekillerimiz ve bizler buranın açılmasıyla alakalı çalışmalarımızı Karayollları Genel Müdürlüğü düzeyinde yapmıştık. Bugünde çalışmalarımızın meyvelerini görüyoruz. Mutluyuz. İnşallah 29 Ekim’de buranın açılışı yapılacak. Düzce’mizin otoban bağlantı yollarıyla alakalı sorunları ortadan kalkmış olacak. Ana yükü 29 Ekim’de açılışını yapacağımız bu yol çekecektir” diyerek müjdeyi kendilerine mal etmek istemişti.

Keza, çalışmaların başlamasıyla birlikte soluğu sık sık çalışma bölgesinde alan Belediye Başkanı Dursun Ay da benzer şekilde görüşler beyan ederken, mevcut vekillerle birlikte bahsi geçen alana gerçekleştirdiği ziyaretlerle yolun 29 Ekim’de gerçekleştirileceği kamuoyu ile paylaşmıştı.

Gel gelelim, her platformda gösterişli şekilde açılış yapılacağı ilanlarını görmeyi beklerken, taraflardan hiçbir şekilde ses çıkmaması ve açılışı kendilerine mal edecek popülist söylemlerin olmaması, 29 Ekim’e yaklaştıkça açılışın yapılmayacağının da belli olmasını sağladı.

Her ihtimale karşı içinde bir ‘ACABA’ barındıran Düzce kamuoyu, bugüne kadar verilen sözlerin gününde yerine gelmediğini bildiğinden olsa gerek 29 Ekim’le birlikte açılışın yapılmamasıyla hem şaşırmadı hem de geçmişte olduğu gibi büyük hayal kırıklığına uğramadı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde bu şekilde bir yaklaşımla belediyeye talip olmaya çalışan AK Parti’nin, söylediği ile yaptığının uyuşmamasının ilerleyen günlerde ne gibi geri dönüşleri olacağı da merak konusu.

Vatandaşa düşen ise; UMUT FAKİRİN EKMEĞİ durumu… Haber: Sadullah Ünsal

 

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri