HAMSİ FESTİVALİNDE HORON TEPTİLER

Gündem 27 Aralık 2018 09:13
Videoyu Aç HAMSİ FESTİVALİNDE HORON TEPTİLER
A
a

Akçakoca'da final haftası öncesinde yapılan hamsi festivalinde Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ile Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici öğrencilerle horon tepti.

Düzce Üniversitesi (DÜ) Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi bünyesinde, final sınavları öncesinde öğrencilere motivasyon sağlanması amacıyla hamsi festivali düzenlendi.

 

Akçakoca Belediyesi ve Düzce Üniversitesi (DÜ) Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi tarafından final sınavları öncesinde öğrencilere motivasyon sağlanması amacıyla hamsi festivali düzenlendi. Akçakoca yerleşkesinde gerçekleşen etkinliğe Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Festivalde, Akçakoca Belediyesi personeli tarafından hazırlanan yaklaşık 300 kilo hamsi pişirilerek öğrencilere ve davetlilere ikram edildi.

Festivalin renkli görüntülere sahne olduğunu aktaran Rektör Çakar, final sınavları öncesinde böyle bir etkinliğin sınavlara yansıyacağını söyledi.

"Öğrencilerimizi final sınavları öncesi motive etmek istedik"

Hamsi festivaliyle öğrencilerin motive olduğunu belirten Çakar, "Siyasal Bilgiler Fakültesi'nin öncülüğünde, hamsi şenliği düzenleyerek öğrencilerimizi final sınavları öncesi motive etmek istedik. Çok güzel bir moral-motivasyon etkinliği oldu. Güzel bir keyif ortamı ve öğrencilerin çok güzel eğlendiğini görüyoruz. Biz de onları keyifli görmekten son derece mutlu oluyoruz." diye konuştu.

"Bizim için bir gurur vesilesidir"

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici ise “Siyasal Bilgiler Fakültemizin açılmasına binaen öğrencilerimize böyle bir etkinlik düzenlemek istedik. Öğrencilerimiz coşkulu bir kalabalıkla hamsinin tadına bakıyor, afiyet olsun demek istiyorum. Biliyorsunuz Siyasal Bilgiler Fakültesi Türkiye’de tek ilçede olan bir fakültedir. Bizim için bir gurur vesilesidir, her zaman öğrencilerimizin ve üniversitemizin yanındayız." dedi.

Daha sonra DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk ve Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, öğrencilerle horon tepti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri