HALK EKMEK 3 TL

Gündem 22 Temmuz 2022 12:15
Videoyu Aç HALK EKMEK 3 TL
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, özellikle dar gelirli vatandaşların ucuz ekmeğe ulaşması için uygulamaya konacak halk ekmek büfelerindeki ekmek satış fiyatını Öncü Haber’in sorusu üzerine ilk kez açıkladı. Düzce Fırıncılar Odası ile yaptıkları görüşmelerde anlaşma sağladıklarını belirten Başkan Özlü, halk ekmek büfelerinde ekmeğin 3 TL’den satılacağını duyurdu. Satış noktalarında belediye personelinin çalışacağını belirten Özlü, “İlk etapta 10 bin ekmek sabah ve akşam satılacak, talep olursa bu sayıyı 20 bine çıkartacağız.” dedi. Öte yandan halk ekmek konusunu sık sık gündeme taşıyan İYİ Partili Yunus Özay Er, İstanbul’da olduğu gibi Düzce’de de halk ekmeğin 2 TL’den satılması gerektiğini savunuyor.

Düzce Fırıncılar Odası tarafından maliyetlerdeki artışlar ve işçi giderleri gerekçesiyle son 6 ayda iki kez zam yapılan ekmeğin fiyatı 4 TL’ye yükseltilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi, kentin farklı bölgelerine 5 adet halk ekmek büfesi yerleştirdi. Dar gelirli vatandaşlar başta olmak üzere Düzceliler’in ekmeği daha ucuz tüketmesi için hazırlanan halk ekmek büfelerinin ne zaman faaliyete geçeceği kamuoyunda merak konusu olurken, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Öncü Haber Muhabiri Savaş Arı’nın sorusu üzerine ‘Halk Ekmek Büfeleri’ ile ilgili tüm detayları anlattı.
“Halk ekmek büfelerinde ekmek 3 liradan satılacak”
Halk ekmek büfeleri ile ilgili Düzce Fırıncılar Odası ile anlaşmaya vardıklarını belirten Başkan Özlü, “Düzce Fırıncılar Odası ile anlaştık. Düzce Fırıncılar Odası, bütün fırıncıları koordine edecek, bütün fırıncılardan ekmeği toplayacak. Bizim 5 adet büfemizde, yaklaşık 10 bin ekmeği ihtiyaç sahipleri ile buluşturacağız. Normalde şu anda ekmek 4 lira, Fırıncılar Odası ile yaptığımız anlaşma gereği halk ekmek büfelerinde ekmek 3 lira olacak. Yani halk ekmeğin Düzce’deki fiyatı 3 lira olacak.” şeklinde konuştu. 
 “Zam olursa, halk ekmek büfelerinde ekmek fiyatları aynı oranda arttırılacak”
Yeniden zam yapılması halinde halk ekmek büfelerinde de ekmek fiyatlarının aynı oranda arttırılacağını ifade eden Başkan Özlü, “Tabii burada şöyle bir yol izleyeceğiz; diyelim ki ekmek fiyatlarına zam geldi, aynı oranda halk ekmeğe de zam gelecek. Dolayısıyla burada bir kayıp yok. Fırıncılar Odası ile anlaştık, bugünlerde prosedürleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Onların bir kooperatif kurmaları gerekiyor ve bu nedenle bir kooperatif kuruyorlar. Düzce’de 56 fırın var. Fırıncılar Odası Başkanımız İbrahim Korkmaz’a da teşekkür ediyorum, onları koordine edecek. Satış noktalarında bizim elemanlarımız olacak. Onlar 10 bin ekmeği bir sabah, bir de akşam teslim edecekler. Düzce’de bir talep olursa, bu sayıyı 20 bin ekmeğe çıkartacağız.” diye konuştu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri