YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Kategori: Gündem - Tarih: 21 Haziran 2022 10:08
  YOLLAR GÖLE DÖNDÜ

Düzce ve çevresinde 20 Haziran Pazartesi günü akşam saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur sokakları göle çevirdi. Sürücü ve yayalar suyla kaplı yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Merkezde sadece sokaklar değil, Millet Bahçesi de sular altında kaldı. Düzce Valiliği ve meteoroloji, sel felaketine karşı uyarı üstüne uyarı yaptı.  

 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarı sonrasında Düzce’de yağış etkisini gösterdi. Kuvvetli sağanak yağış, günlük hayatı felç etti.
Düzce’de dün akşam saatlerinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış, şehir merkezinde su taşkınlarına neden oldu. Millet Bahçesi başta olmak üzere, cadde ve sokaklar göle döndü. Düzce Valiliği’nden sık aralıklarla yapılan meteorolojik uyarıda, özellikle dere kenarlarında evleri bulunan vatandaşlar, güvenli yerlere gitmeleri konusunda uyarıldı. Sel riskine karşı, AFAD İl Müdürlüğü de teyakkuz haline geçti.
Yapılan uyarılarda, sağanak yağışlar esnasında yaşanabilecek ani su taşkınları, sel, dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
Kısa süre etkili olan sağanak sokakları adeta göle çevirdi, birçok sokak sular altına kaldı. Özel idare ve belediye ekipleri ise oluşabilecek su taşkınlarına karşı harekete geçti.
Öte yandan Akçakoca Merkez ve Çayağzı bölgelerinde sokaklar ve caddeler göle dönerken yol kenarlarındaki bazı dükkânları su bastı.
Araçların göle dönen caddelerde ilerlemekte güçlük çektiği anlar ise vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı.
 
 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/yollar-gole-dondu-52097.html