YÖK’TEN REKTÖR İLANI

Kategori: Gündem - Tarih: 6 Haziran 2022 17:36
YÖK’TEN REKTÖR İLANI

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın istifasının ardından, yeni rektörün belirlenmesi için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Düzce Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı yayımladı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla istifa etmesinin ardından Düzce Üniversitesi’nin yeni rektörünün kim olacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.
YÖK yeni rektörün belirlenmesi için Düzce Üniversitesi Rektör Adaylığı Başvuru İlanı yayımladı.
İlanda Düzce Üniversitesi’ne rektör ataması yapılacağı bildirildi. Öte yandan aday olmak isteyenlerin, 17 Haziran 2022 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuru yapması gerekiyor.
İlanda rektör adayları için başvuruda istenen belgeler ise şu şekilde sıralandı:
“Başvuru dilekçesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, rektör adayı bilgi formu, profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge, bulunduğu veya son görev yaptığı Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.”
Ayrıca, başvuruların posta yolu ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na yapılabileceği, "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da gönderilebileceği kaydedildi.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/yok-ten-rektor-ilani-51980.html