ULAŞMAYACAĞIMIZ KÖY KALMAYACAK”

Kategori: Gündem - Tarih: 30 Mayıs 2022 16:36
ULAŞMAYACAĞIMIZ KÖY KALMAYACAK”

Düzce’de asfalt sezonunun başlaması ile birlikte, köy yollarında Düzce İl Özel İdaresi ekipleri tarafından hummalı çalışma yürütülüyor. Düzce Valisi Cevdet Atay, Bostanlık Köyü’nde yürütülen asfaltlama çalışmalarını yerinde inceledi. Öncü Haber’e açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, Düzce’de İl Özel İdaresi’nin ulaşmadığı köyün kalmayacağını belirterek, “Beton Santralimizi açıyoruz. Köy yollarında genelde beton asfalt uygulaması yapacağız” dedi.

Düzce’de asfalt sezonu hızlı başladı. Asfalt sezonu ile birlikte Düzce İl Özel İdaresi ekipleri merkez ve ilçelerde programa alınan köy yollarında asfaltlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Köy yolları asfaltlama çalışmaları için Düzce İl Özel İdaresi çok sayıda personel ve araç görevlendirdi.
Düzce Valisi Cevdet Atay’da merkeze bağlı Bostanlı Köyü’nde yürütülen asfaltlama çalışmalarını Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen ile birlikte yerinde inceledi.
Yürütülen çalışmalar ile ilgili Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen’den bilgi alan Vali Atay, çalışanlara da kolaylıklar diledi. 
“Düzce’de asfaltsız köy yolu bırakmayacağız”
Asfalt sezonu ile ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, şu anda geçtiğimiz dönemde asfalt programına alınan köy yolarında çalışmaların devam ettiğini söyledi.
Artan asfalt ve beton maliyetlerine rağmen Düzce’de asfaltsız köy yolu bırakmayacaklarını kaydeden Günal, “Elimizde geçtiğimiz dönemden kalan bütümler var. Asfalt çalışmalarına o bütümlerle devam ediyoruz. Yeniden bütüm almak için ihaleye çıkacağız. Özellikle Yığılca ilçemizde grup yolu ve köy yollarında sorunlar var. O sorunları bu dönem içinde çözmüş olacağız. Şu anda geçtiğimiz dönemde asfalt programına alınan köy yollarımızda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sezonda Düzce’de ulaşamadığımız köy kalmayacak. Köy yollarında genellikle beton asfalt uygulaması yapacağız. Bunun için de yerli kaynaklardan faydalanmak için, beton santrali kuruyoruz. Beton santralimizi Haziran ayı içerisinde hizmete sokacağız. Bu dönemde Düzce’de asfaltsız köy bırakmayacağız” dedi.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/ulasmayacagimiz-koy-kalmayacak--51927.html