TÜRKSEVEN MİNİK GÖNÜLLERE DOKUNDU

Kategori: Gündem - Tarih: 20 Haziran 2022 17:36
TÜRKSEVEN MİNİK GÖNÜLLERE DOKUNDU

Düzceli ve hayırsever iş insanı Türkseven Şirketler Grubu Onursal Başkanı Ömer Faruk Türkseven, İrfan Öztürk İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencilerinin Ormanya gezisine sponsor oldu.    

Adı sıklıkla yaptığı hayırlarla gündeme gelen başarılı iş insanı Ömer Faruk Türkseven, bu kez minik gönüllere dokundu.
Türkseven, geçtiğimiz pazar günü, Karaca Mahallesi’nde bulunan İrfan Öztürk İlköğretim Okulu 2/B sınıfı öğrencileri ve velilerinden oluşan 55 kişilik bir kafilenin, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde bulunan Avrupa’nın en büyük Doğal Yaşam Alanı unvanına sahip Ormanya gezisinin, ulaşım sponsoru oldu.
Hem öğrendiler, hem eğlendiler
Doğayla iç içe harika bir gün geçiren 2’nci sınıf öğrencileri, bölgede bulunan Orman Sanat Atölyesi’nde bolca vakit geçirdi. Doğayı keşfeden öğrenciler, bunun yanı sıra Arazi Sanatı, Doğada Oyun, Doğada Ritim ve Drama Atölyesi gibi etkinliklerle eğlenerek öğrendi.
“Faruk beye sonsuz teşekkürler”
Çocukların aileleriyle birlikte, doğayla iç içe harika bir gün geçirmesine vesile olan Hayırsever İş İnsanı Ömer Faruk Türkseven’e sonsuz şükranlarını ifade eden İrfan Öztürk İlköğretim Okulu 2-B sınıfı öğretmeni Gubse Gündüz; “Hem öğrencilerime hem velilerime böyle bir gün yaşattığı için Faruk beye sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.
“Babalar Günü hediyesi gibi oldu”
Toplamda 2 aracın kiralandığı geziden bazı fotoğraf karelerini Faruk Türkseven ile paylaşıp teşekkür ettiğini sözlerine ekleyen Gubse Öğretmen, sözlerine şöyle devam etti;
“Öğrencilerimin Ormanya’da eğlenip öğrendikleri anların fotoğrafını çekip Faruk beye göndererek, hem kendi adıma, hem öğrencilerim adına, hem de aileleri adına teşekkür ettim. Fotoğraflarda öğrencilerimin çok mutlu olduklarını gören Faruk bey; ‘Asıl ben size teşekkür ederim, çocukların yüzünü güldürmeme fırsat verdiğiniz için. Bu görüntüler bana Babalar Günü hediyesi gibi oldu.’ dedi.” şeklinde konuştu.
Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı
 Öte yandan Ormanya Tabiat Parkı, Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde D-100 karayolu kenarında bulunan, Avrupa’nın en büyük Doğal Yaşam Alanı unvanına sahip.  Ayda yaklaşık 1 milyon ziyaretçinin ağırlandığı bu doğa harikasında; çocuk hayvanat bahçesi, yaban yaşam alanı, kamp alanı, piknik alanı, doğa okulu gibi bölgeler bulunuyor.
 

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/turkseven-minik-gonullere-dokundu-52093.html