TÜRKİYE VE DÜNYA ŞAMPİYONU DÜZCE'DE

Kategori: Spor - Tarih: 6 Şubat 2019 17:26
TÜRKİYE VE DÜNYA ŞAMPİYONU DÜZCE'DE

Türkiye, Avrupa, Dünya ve Kıtalar Arası Dünya Şampiyonu ünlü Kick Boks ve Muay Thai oyuncusu Erkan Varol Öncü Tv’ye gelerek Spor Servisini ziyaret etti. Ünlü sporcu Hendek’te düzenlenecek Kick Boks organizasyonunun bir benzerini Düzce’de düzenlemek istediklerini söyledi. Muay Thai’de Milli Takım hocası Muhammet Bişgin de kadına şiddetin önlenmesi için Muay Thai sporunu önerdiğini söyledi.

Kıtalararası Dünya Şampiyonu Erkan Varol “ Düzce’de bulunma sebebimiz Muhammet Bişgin hocamızı ziyarete geldik. Hendek’te 2 Mart’ta yapacağımız organizasyon ile ilgili görüş ve desteklerini almak için geldik.  İnşallah güzel bir organizasyonu ilerleyen zamanlarda Düzce’de düşünüyoruz.  Bununla ilgili de haber olarak sizlerin desteklerini aldığımız için size teşekkür ederiz’ dedi.
Hendek’te Muay Thai ve boks gecesi düzenleyeceklerini, Hendek’te 7-8 Muay Thai gecesi planlamak istediklerini dile getiren Varol şunları ifade etti; ‘190 ülkede canlı yayınlanacak organizasyonla Hendek’ten sesimizi dünyaya duyuracağız. Düzce’de düzenleyeceğimiz organizasyonda Hendek’teki gibi aynı konsepte yakın bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz. Orada Muay Thai ya da Kick Boks olarak konseptini hazırlayacağız. Muhammet hoca ile görüş birliği yaparak. Mayıs ya da Haziran ayları gibi düşünüyoruz. 2003 yılında Kick Boksta  WKN Avrupa Şampiyonluğu’nu aldım. 2007 yılında dövüştüm sonrasında kıtalar arası kemer şampiyonasına girip kemeri kazandım. Atina’da K-1 Max Final 16’da dövüştüm. Avrupa da ve Dünya da en iyilerle çıkıp dövüştüm. Bundan sonra da yolumuza devam ediyoruz, daha da iyi rakiplerle de maçlarımız olacak.  Kickboks ve Muay Thai’ye merak salan gençlerimiz kendilerine hedef belirlesinler. Sadece Kick Boks değil vücutlarının yapısına göre istedikleri bir spor branşını yapmalarını tavsiye ederim. Spor sadece kendini savunmak değil, sağlıklı bir yaşam için , daha temiz ve ortam için ailelere ve çocuklarına bu sporları yapmalarını tavsiye ediyorum.’
Muay Thai Milli Takım Hocası Muhammet Bişgin “ Düzce’de spor salonu işletmecisiyim. Aynı zamanda Kick Boks, Muay Thai profesyonel oyuncusu ve Mauy Thai de milli takım antrenörüyüm. Erkan Varol abimiz hem Türkiye’de hem Dünya da sevilen çok ünlü bir abimiz bizleri ziyaret etti. Onun vasıtasıyla daha çok kitleye ulaşmak ondan faydalanarak aktiviteler için beraber görüşmeler yapıyoruz. Düzce ile ilgili dövüş sporlarını tanıtıyoruz. İstiyoruz ki ünlü dövüşçüler ilimizi ziyaret etsin. İlimizdeki gençler de bunları izlesinler’ diye konuştu. Türk milletinin potansiyelinin ve adrenalinin yüksek olduğunu belirten Bişgin, ‘Dövüş sporları bu aralar polaritesini yükseltti. Bu sporda sağlıklı disiplinli vatana millete saygılı gençler yetiştirebiliyoruz. Türk olsun yabancılar olsun bu sporu daha da benimsemeye başladı. Bu da Olimpiyat komitesinin dikkatinden kaçmadı ilerleyen zamanlarda bu spora destek artarsa daha iyi daha güzel oyuncuları ilimizden çıkarmış olacağız. Günümüzde kadına şiddet çok fazla. İlimizde dövüş sporları yapan bayanlar çok az, bu sporları yapan kadınlar kendilerini savunmayı öğrenmiş olurlar kadına şiddetin de önüne geçmiş olurlar. Gelsinler dövüş sporlarını yaparak kendilerini savunmayı da öğrenmiş olurlar. Hayat boyu spor yapmamız lazım bu işin zamanı yok’ dedi.
 
 
 
 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/turkiye-ve-dunya-sampiyonu-duzce-de-28284.html