TESİSİN AÇILIŞINI VALİ ATAY YAPTI  

Kategori: Gündem - Tarih: 8 Haziran 2022 16:56
  TESİSİN AÇILIŞINI VALİ ATAY YAPTI  

Yaptığı başarılı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Düzce Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde süt fabrikası ve atık malzemelerden kütüphane kuruldu. Süt tesisi ve kütüphanenin açılışını Düzce Valisi Cevdet Atay gerçekleştirdi.  

Düzce’de eğitim çıtası yükselmeye devam ederken, özellikle meslek liselerinin başarılı çalışmaları göz dolduruyor. Düzce Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, Türkiye’de sadece birkaç örneği bulunan süt üretim tesisi ve atık malzemeler kullanılarak kurulan kütüphane düzenlenen törenle açıldı.
Süt ve süt ürünleri üretim tesisi ve kütüphanenin açılışını dün Düzce Valisi Cevdet Atay, Vali Yardımcısı Yakup Tatoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, okul idaresi ve öğrenciler yaptı. 
Açılışın ardından konuşma yapan Vali Atay, okula süt üretim tesisi ve kütüphane kazandırdıklarından dolayı okul yönetimi ve öğrencilerine teşekkür etti.
Vali Atay ayrıca, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç ve Okul Müdürü Barış Başar’dan okulda devam eden mesleki ve teknik eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Okul öğrencileri ile de bir araya gelen Vali Atay, kendilerine eğitim hayatları boyunca başarılar diledi.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/tesisin-acilisini-vali-atay-yapti-52001.html