TEHLİKELİ AYLAR!

Kategori: Asayiş - Tarih: 13 Nisan 2018 13:42
TEHLİKELİ AYLAR!

Yığılca'nın Dutlar Köyü mevkiindeki ormanlık alanda bulunan elektrik direğine çıkarak intihara teşebbüs eden adam ekipleri alarma geçirdi. 3 çocuk babası Muhammet M. için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi. Araçlarla ulaşılması mümkün olmayan ormanlık alana yaya olarak giden ekipler intihara kalkışan adamı ikna etmek için uzun süre dil döktü. Haksızlığa uğradığını öne sürerek

Ormanlık alandaki elektrik direğine çıktı
Son olarak Yığılca'ya bağlı Dutlar Köyü intihara teşebbüs olayı ile sarsıldı. Köyde yaşayan 3 çocuk babası bir adam dün ormanlık alandaki elektrik direğine çıktı. Çatalağzı mevkiindeki ormanlık alanın içerisinden geçen elektrik direklerinden birine çıkan Muhammet M., telefonla ulaştığı kişilere intihar edeceğini söyledi.

Ekipler yaya olarak bölgeye ulaştı.
112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunulması üzerine bölgeye jandarma, sağlık, itfaiye, orman işletme ve AFAD ekipleri sevk edildi. Olayın ormanlık alanda yaşanması nedeniye araçlar giriş yapamayınca ekipler yaya olarak bölgeye ulaştı. Bir yandan Muhammet M.'yi aşağıya inmesi için ikna etmeye çalışan ekipler, bir yandan da atlama ihtimaline karşı gerekli önlemleri aldı.

Kaymakam ve savcının konuşmasıyla ikna oldu
Neredeyse en tepesine çıktığı direkten inmesi için uzun süre dil dökülen Muhammet M., bölgeye gelen Yığılca Kaymakam Vekili Muhammed İkbal Yelek ve savcının konuşmaları sonrası ikna olarak direkten indi. Yaklaşık 1.5 saat sonra ikna çabalarına olumlu yanıt vererek aşağıya inen Muhammet M., ambulansla Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.Ormandan ağaç kestiği gerekçesi ile Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından sorgulandığı iddia edilen Muhammet M.'nin ağaç kesmediğini ve haksız yere sorgulandığını söyleyerek intihara kalkıştığı ileri sürüldü.

İntihar vakaları bahar aylarında artıyor
Öte yandan mevsimsel değişimlerin de intihar vakalarının artışında etkili olduğu biliniyor. Düzce'de son yaşanan intihara teşebbüs olayı, intihar vakalarının mevsimlere göre değişimler gösterdiği yönündeki uzman görüşlerini hatırlattı. Yapılan pek çok çalışma, intihar oranlarının en çok bahar aylarında artış gösterdiğini kanıtlarken, yine yaz aylarında da bu tür olayların sık vuku bulduğu belirtiliyor.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/tehlikeli-aylar--25663.html