TARIM ARAÇLARI SIKI TAKİPTE

Kategori: Asayiş - Tarih: 23 Mayıs 2022 12:18
TARIM ARAÇLARI SIKI TAKİPTE

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tarım sezonunun gelmesi ile birlikte olası kazaların önüne geçmek için traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları üzerinde denetimlerini sıklaştırdı. Diğer yandan jandarma ekipleri sivil kıyafetlerle yolcu otobüslerinde denetim yaptı. Bir otobüs şoförüne emniyet kemeri takmadığı için cezai işlem uygulandı.

Düzce’de tarım sezonun gelmesi ile birlikte traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları ile bahçelerine gitmek için ana yolları kullanan çiftçiler, trafikte tehlike oluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda Düzce’de meydana gelen traktör ve pat pat kazalarında çok sayıda vatandaş hayatını kaybederken, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.
Bu durumu göz önünde bulunduran Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri traktör ve pat patları sıkı takibe aldı.
Jandarma trafik timleri tarafından D-655 kara yolu, Akçakoca ilçesine bağlı Karatavuk Köyü yolu ile Yığılca ve Avlayan köyleri arasındaki yollar üzerinde yapılan denetimlerde, özellikle olası kazalarda can kaybını önlemek amacıyla kullanılan rops demirleri kontrol edildi.
Çok sayıda jandarma trafik timinin katıldığı denetimlerde, 227 traktör ve pat pat kontrol edilirken, kurallara uymayan veya eksik evrakı bulunan 19 araca 29 bin 628 TL trafik cezası uygulandı. Denetimlerde ayrıca 9 araç trafikten men edildi.
 Jandarma bu kez yolcu kılığında otobüse bindi
Öte yandan Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri bu kez resmi değil sivil kıyafetlerle denetim yaptı.  
Düzce-Akçakoca arasında yolcu taşıyan otobüse Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden yolcu gibi binen jandarma trafik ekibi, Akçakoca Trafik Kısım Komutanlığı hizmet binasına kadar yolculuk yaptı. Yolculuk esnasında, otobüs şoförünün emniyet kemerini takmadığını tespit eden ekipler, Akçakoca Trafik Kısım Komutanlığı önündeki kontrol noktasında otobüsü durdurdu.
Otobüs şoförüne 196 TL idari para cezası uygulayan ekipler, ayrıca otobüste bulunan yolcuları uyarmayı da ihmal etmedi.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/tarim-araclari-siki-takipte-51875.html