ŞİİR DOLU BİR GECE…

Kategori: Gündem - Tarih: 19 Nisan 2018 15:51
ŞİİR DOLU BİR GECE…

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Düzce Şubesi ile Düzce Üniversite öğrencilerinin Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlediği şiir ve müzik dinletisi büyük beğeni topladı.

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Düzce Şubesi tarafından düzenlenen şiir ve müzik okuma etkinliği her yıl olduğu gibi bu yıl da ilgi gördü. 1 ay süren çalışma ve Düzce Üniversitesi’nde okuyan 11 öğrencinin katılımı ile hazırlanan programda 13 şiir ve 8 türkü söylendi.

Yüksek ve orta öğretimdekilere burs veren bir derneğiz”
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Düzce Şubesi Temsilcisi Canan Çağatay derneğin amacı ve etkinliğe ilişkin yaptığı bilgilendirme konuşmasında şunları kaydetti: “Biz eğitim derneğiyiz. Programı üniversitede okuyan öğrencilerimiz gerçekleştirdi. Hem şiir okudular hem de müzik vardı. Yüksek ve orta öğretimdekilere burs veren bir derneğiz. 70 üniversite, 44 lise öğrencimiz var. Bu yıl kadınlarla el ele projesini gerçekleştirdik. Genel merkezimizin projesi bu. HAYSAF diye bir koçluk kuruluşumuzla ortak çalışıyoruz. Lisede okuyan öğrencilerimizin anneleriyle bu projeyi gerçekleştirdik. Annelerimiz için çok faydalı oldu. İleride de gençlerle el ele projelerine de devam edeceğiz.”

Amacımız şiir konusunda farkındalık oluşturmak”
Düzce Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 4. sınıf öğrencisi olan Abdullah Tunç ise, bu etkinliği her yıl yaparak geleneksel hale getirdiklerini söyleyerek, şu ifadelerde bulundu: “11 arkadaşımız görev aldı. 13 şiir, 8 tane de türkümüz vardı. Yaklaşık 1 ay süren hazırlıktan sonra sergiledik. Nazım Hikmet, Sabahattin Ali, Ümit Yaşar Oğuzcan’dan birçok şairden şiir seslendirdik. İnsanlara şiir konusunda farkındalık oluşturmak için. 2 tane arkadaşımız kendi yazdıkları şiirleri okudular. Bu da programımıza renk kattı.”

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/siir-dolu-bir-gece--25728.html