SEN DE BUNU YAPARSAN HALKMAR!

Kategori: Gündem - Tarih: 10 Haziran 2022 17:49
SEN DE BUNU YAPARSAN HALKMAR!

Stokçuluk ve fahiş fiyat uygulamalarıyla sıkça gündeme gelen zincir marketlerle ilgili şikayetlere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Halk sağlığı skandalının son adresi tarihi geçmiş ürünler sattığı tespit edilen ve Düzce’de birçok şubesi bulunan Halkmar oldu.

Düzce’de son günlerde gıda işletmelerinde tarihi geçmiş ürünlerin satıldığına yönelik şikâyetler katlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Çay Mahallesi’ndeki bir markette son kullanma süresi dolan yüzlerce ürünün hala raflarda olduğunu tespit eden Düzce Belediyesi zabıta ekipleri, topladıkları gıda maddelerini imha edilmek üzer İl Tarım Müdürlüğü’ne teslim etmişti. Henüz bu yaşanan sağlık skandalı hafızalarda tazeyken, benzer bir iddia, Düzce’de birçok şubesi bulunan market zinciri Halkmar için gündeme geldi.
“GÖZÜMÜZDEN KAÇMIŞ”
Halkmar’ın tarihi geçmiş ürün sattığını 0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdiği fotoğraflarla ortaya koyan vatandaş, bu durumu sorguladığında beklenmedik bir yanıt aldı. Halkmar yetkilisine, “Tarihi 2.5 ay önce dolmuş bir ürünü raflardan nasıl satabilirsiniz?” diye soran duyarlı müşteri, “Gözden kaçmış, unutulmuştur.” şeklinde aldığı halk sağlığını hiçe sayan cevap karşısında bir şok daha yaşadı.
ÜRÜNLERE EL KONULDU, CEZA KESİLDİ
Market yetkilisinden aldıkları cevabı lakayıt ve sorumsuzca bulduklarını vurgulayan vatandaşlar Gıda Tarım Düzce İl Müdürlüğü’ne ihbarda bulundu.
İhbar üzerine Taşköprü mevkiinde bulunan Halkmar Şubesi’nde incelemelerde bulunan ekipler, birden fazla üründe tarihi geçmiş olmasına rağmen raflarda satılmaya devam ettiğini tespit etti.
Tarihi geçmiş ürünlere el koyan denetim ekipleri, Halkmar firmasına “Tarihi geçmiş ürünleri satışa sunmak ve halk sağlığını riske atmak” suçundan 4 bin 100 lira para cezası kesildi.
 

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/sen-de-bunu-yaparsan-halkmar--52022.html