REKTÖR DEMİRCAN NEDEN İSTİFA ETTİRİLDİ?

Kategori: Gündem - Tarih: 2 Haziran 2022 17:50
REKTÖR DEMİRCAN NEDEN İSTİFA ETTİRİLDİ?

  Doğada doğanın tam kalbinde Yığılca’dayız. Dünyada 4. sırada Türkiye’de de çok önemli bir noktada olan Sarıkaya Mağarası’nın önündeyiz. Bugünkü konumuz Sarıkaya Mağarası’nı tanıtmaktı ancak son dakika bir haber aldık.

Düzce Üniversitesi Rektörü’nün görevden alınması. Konu şöyle gelişti; Sayın Cumhurbaşkanı, YÖK Başkanı’na verdiği talimatla rektörün istifasını istedi ve görevden alındı. Peki neden görevden alındı derseniz, herkes buradan kendine bir paye çıkarır, herkes bir sebep ortaya koyar. Ama burada iki tane enstantane var.
DEVLETE MİLLETE HİZMETTE ZAAFİYET GÖSTERENE CUMHURBAŞKANININ TASARRUFU BU!
Birinci enstantane şu; sayın rektörün külliyede haneye yakınlığı ile bilinen ve sayın cumhurbaşkanımızın eşi ve ailesi ile iyi diyalog kurduğu noktasında kamuoyunda bir algı vardı.
Ne kadar doğru, ne kadar yanlış bilmiyoruz ama bildiğimiz bir şey var; devlete, millete hizmet noktasında zafiyet gösterenlerin aileye uzak olmasının yakın olmasının bir anlamı olmadığını gördük.
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİNDE PARASI OLMAYANA SAĞLIK SUNULMADI
Düzce Üniversitesi Hastanesi’ne çare aramaya giden insanların önüne önce ekonomik bir tablo konuldu.
Yüzlerce, binlerce insan mağdur kaldı. Birinci sebebin bu olduğuna inanıyoruz. buradan sayın cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz aylardır, yıllardır burada bir sorun olduğunu Öncü ekranlarından söyledik. Bizim bu söylemlerimize herkes farklı anlamlar yükledi. Memlekete hizmet noktasında hayırlı bir karar olduğuna inanıyoruz.
BU HİZMETE TALİP OLANLARI ZOR BİR GÖREV BEKLİYOR
Düzce Üniversitesi yeni, genç, dinamik ve o kadar da eksikleri çok olan bir üniversite burada rektörlük yapmak, idarecilik yapmak gayet zor, bundan sonraki süreçte bu göreve talip olanları yapılacak olan atamadan sonra zor bir sınav bekliyor.    
Bundan sonra şu çok önemli, Sayın Cumhurbaşkanı ve bu riyaset makamı bu millete hizmeti ibadet olarak gören bir anlayıştan geliyor. Ama bu anlayışı kendi his, ego ve tatminlerine alet edenler mutlaka ama mutlaka bunun sonucunda bir müeyyede ile karşılaşıyorlar.
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Ben buradan sayın cumhurbaşkanına bu devlete, bu millete, sağlık isteyen insanlara karşı duyarsız kalan insanlara karşı gösterdiği tasarruftan dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonra Düzce’mize milletimize faydalı adımlar atacak bir insanın bir rektörün, akademisyenin göreve getirilmesine sebep olur.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/rektor-demircan-neden-istifa-ettirildi--51953.html