POLİS HAFTASINI KUTLADILAR

Kategori: Gündem - Tarih: 9 Nisan 2019 11:27
POLİS HAFTASINI KUTLADILAR

Emniyet Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. yıl dönümü nedeniyle Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere gerek mülki amirler gerekse siyasi parti temsilcilerince kutlama mesajları yayınlandı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez emniyet teşkilatının yıl dönümünü kutladılar. Emniyet Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yıl dönümü kutlandı. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Vatan Partisi Düzce İl Teşkilatı Başkanı Fethi Sönmez, yıldönümünü yayınladıkları mesajlarla kutladılar.


‘Emniyet teşkilatı aziz milletimiz için iftihar kaynağıdır’

Mesajında emniyet teşkilatının iftihar kaynağı olduğunu vurgulayan Vali Zülkif Dağlı, “10 Nisan Polis Günü” başlıklı mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Düzce ilimizde de halkımızın birlik ve beraberlik içerisinde, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamasını sağlamak adına fedakârca görev yapan polisimiz, her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Gerek güvenliğin sağlanmasında, gerekse suç ve suçluyla mücadele edilmesinde polisimize desteğini esirgemeyen saygıdeğer Düzce halkına, kamu kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan, yüksek vazife anlayışı içinde ve insan haklarına saygılı bir şekilde görev ifa eden başta Düzce'de görev yapanlar olmak üzere tüm teşkilat mensuplarının 10 Nisan Polis Günü'nü kutluyor, başarı ve mutluluklar diliyorum. Şehit polislerimizi minnet ve rahmetle anarken, gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir gelecek diliyorum.”

Şehitlere rahmet diledi, gazilere şükranlarını sundu

Düzce Belediye Başkanı Dr.Faruk Özlü, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yıl dönümünü kutladı. Özlü ‘Şehit olan polislerimize rahmet, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum’ açıklamasında bulunarak şunları aktardı; “Emniyet Teşkilatımız; toplum vicdanından ve yasalardan aldığı güçle, güvenlik ve bireysel hak ve özgürlükler arasındaki hassas dengeyi daima gözeterek kendisine tevdi edilen vazifeleri büyük bir başarıyla yerine getirmektedir.  Polisimizin; sadece suç ve suçluyla değil, aynı zamanda bireye saygı, insan sevgisi, temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması ve şeffaflık gibi değerleri esas alan bir anlayışla görev yapmakta olduğu büyük bir memnuniyetle müşahede edilmektedir. Türk polis teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü vesilesiyle, görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tüm emniyet mensuplarımıza başarılar diliyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Kahraman Türk polisine başarılar diledi

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez de, ‘Şehit polislerimizi saygı ile anar onlara rahmet dilerken; görev başındaki tüm polislerimize başarılar dileriz’ açıklamasında bulundu. Sönmez açıklamasında ‘Şehit polislerimizi rahmetle anıyoruz’ dedi. Sönmez’in mesajında şu ifadelere yer verildi; ‘Orhan Çatana ve göğsünü bu vatan için siper etmiş tüm kahramanlarımızın silah arkadaşlarının polis haftasını kutlarız. Bugün vatan savaşının en ön siperinde yer alan polislerimizin her türlü ihtiyacının öncelikle giderilmesi güvenliğimiz için gereklidir ve talebimizdir. Şehit polislerimizi saygı ile anar onlara rahmet dilerken; görev başındaki tüm polislerimize başarılar dileriz” ifadelerine yer verdi.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/polis-haftasini-kutladilar-28759.html