KUT’ÜL AMARE ZAFERİ’NİN 103. YILI KUTLANDI

Kategori: Gündem - Tarih: 30 Nisan 2019 14:04
KUT’ÜL AMARE ZAFERİ’NİN 103. YILI KUTLANDI

Tarihimizin en önemli ve anlamlı zaferlerinden birisi olan Kut’ül Amare Zaferi 103. yıl kutlamaları Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen programla yapıldı. ‘Kut Bayramı’ adlı tiyatral oyun, Belediye Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

29 Nisan 1916’da Türk Bayrağı’nın Kut’ül Amare surlarına çekilerek İngilizler’in yenilgiye uğratıldığı şanlı bir zafer olan Kut’ül Amare Zaferi kutlama programı Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlendi. Her yıl 29 Nisan’da yurt genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanan zaferin 103. Yıldönümü kutlamaları kapsamında ‘Kut Bayramı’ isimli tiyatral gösteri Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelendi.   

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Adeta salonun dolup taştığı programda davetliler kimi zaman duygulandı kimi zaman da  gururlandı.

Tiyatral oyunda rol alan öğrenciler performanslarıyla seyircilerden büyük beğeni ve alkış aldı. Programda emeği geçen öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit teşekkür etti.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/kut-ul-amare-zaferi-nin-103--yili-kutlandi-28918.html