KURAL TANIMAZLARA CEZA!

Kategori: Gündem - Tarih: 14 Mayıs 2019 13:18
KURAL TANIMAZLARA CEZA!

Düzce'de uyarıları hiçe sayan sürücüler yüzünden yayaların olan kaldırımlar park yerine dönmeye devam ediyor. Bu nedenle Düzce Belediyesi zabıta ekipleri merkezde bulunan sokak ve caddeler kaldırım işgalleri başta olmak üzere denetim gerçekleştirdi. Kural tanımaz sürücülere cezai işlem uygulandı.

Düzce'de kötü bir alışkanlık olan kaldırıma park etme eyleminden vazgeçmeyen sürücüler yüzünden yayalar yoldan yürümek zorunda kalıyor. Uyarı ve cezai yaptırımları umursamayıp 'kestirme' düşüncesiyle kaldırıma bırakılan araçlar hem yayaların hem de engelli vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oluyor.   Son olarak Spor Sokak üzerindeki kaldırıma engelli yolu dahil tüm geçişleri kapatacak şekilde yan yana park edilen araçlar 'Bu ne sorumsuzluk!' dedirtti. Duyarsız sürücülere 'Dur' demek için denetimleri arttıran zabıta ekipleri iftar sonrası harekete geçti.

Zabıta ceza yağdırdı

Akşam saatlerinde İstanbul Caddesi, Spor Sokak ve merkez sokaklarında denetime çıkan zabıtalar kaldırıma park etmiş sorumsuz sürücülere ceza kesti. Zabıta ekipleri denetimde ayrıcalıklı olduğu iddia edilen Mercedes marka araca da ceza kesildi.

153 Türk Lirası idari para cezası 

Öte yandan çok sayıda zabıta ekibinin katıldığı denetimde kaldırıma yasak olduğu halde park eden araçlara idari para cezası kesen ekipler, kaldırım işgali konusunda asla
müsamaha gösterilmeyeceğini belirtti. Belediyeden yapılan açıklamada ise şunları kaydedildi: "Zabıta ekiplerimizce yürütülen kaldırım denetimleri beli periyotlarla devam edecek. Özellikle iftar sonrası şehir merkezinde artan hareketlilik yaya vatandaşlarımız için sorun teşkil ediyor. Kaldırımlara yapılan araç parklanmaları yaya trafiğinin akışını engelleyecek seviyelere kadar geliyor. Bu konuda İçişleri Bakanlığı’nın da kesin talimatı var, denetimlerin sıklaştırıldı. Biz de kanunun öngördüğü şekilde yaptığımız denetimler kapsamında kural ihlali yapan araçlara 153 Türk Lirası idari para cezası yaptırımı uyguluyoruz. Caydırıcı cezalar bir yana bu konuda Düzcelilerin anlayış göstermesini rica ediyoruz. Kaldırımlar yayalar içindir, araçların park edilmesi için değil."  
 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/kural-tanimazlara-ceza--29015.html