KESKİN: KİMSEYİ KANDIRMIYORUZ!

Kategori: Gündem - Tarih: 28 Mayıs 2022 17:44
KESKİN: KİMSEYİ KANDIRMIYORUZ!

Her hafta farklı ilçeleri ziyaret ederek sıkıntıları yerinde dinleyen AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin ve beraberindeki heyet, bu hafta Kaynaşlı’nın köylerini gezdi. Darıyeri Yörükler Köyü ziyareti sırasında açıklamalarda bulunan İl Başkanı Keskin, Düzce’nin köylerinin başka illerin köylerinden daha lüks olduğunu vurgulayarak, “Biz ne yapıyorsak size anlatıyoruz, yapamadıklarımızı da anlatıyoruz, yapacaklarımızı da anlatıyoruz. Biz burada kimseyi kandırma peşinde değiliz. Biz devletin gücünü Düzce’ye daha çok harcaması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” dedi.  

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin ile beraberindeki AK Parti heyeti, bu hafta Kaynaşlı’nın köylerini gezerek köy muhtarları, köy temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Kaynaşlı programına AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin’in yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, İl Kadın Kolları Başkanı Gönül Asuk, Kaynaşlı İlçe Başkanı Bayram Parlak, Kaynaşlı İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysu Okutan ile il ve ilçe teşkilatı katıldı.
Düzce’deki köylere çocuk oyun parkı müjdesi
AK Parti İl Başkan Keskin, Darıyeri Yörükler Köyü Merkez Camii’nde kılınan cuma namazının ardından yaptığı açıklamada; “AK Parti İl Başkanlığı olarak, Kaynaşlı ilçe başkanımız, kadın kolları il başkanımız, il genel başkanımız, kadın kolları ilçe başkanımız, il genel meclis üyemiz ve teşkilatımızla beraber bu mübarek cuma günü Kaynaşlı Darıyeri Yörükler Köyü’ndeyiz. Biz her cuma bir ilçelerimizde köyleri geziyoruz. Allah’a çok şükür bugün de Düzce’nin cennet gibi bir ilçesi olan Kaynaşlı’dayız. Kaynaşlı’nın köyleri yemyeşil bir iklimin içerisinde, hiçbir şehre nasip olamayacak derecede Allah bizim yüzümüze gülmüş bu topraklarda bizi yaşatıyor. İnanın bizim köylerimiz başka illerin köylerinden daha lüks. Yolları olsun, suları olsun, bizler de var gücümüzle çalışıyoruz. Bu sene de inşallah Düzce’deki köylerde çocuk oyun parkları yapacağız. Bu bizim için önemli.” dedi.
“Derdimiz hizmet etmek”
“Artık Düzce’nin köylerinde haftada bir kere de olsa çöpleriniz alınıyor.” diyen Keskin, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Daha yaşanılabilir, şehir tarzı köyler oluşmaya başladı. Artık köylerimiz doğalgaz istiyor. Hamdolsun ki bu noktaya geldik. 21 yıl öncesini hatırlıyorum, burada şahit olan arkadaşlarım da var. Bunlardan bahsetmek mümkün değildi. Allah’a çok şükür sayın cumhurbaşkanımız önderliğinde AK Parti’miz gecesini gündüzüne katarak bu işler için uğraşıyor. Bu sene su projelerine önem vereceğiz. Susuz köyümüz kalmasın diye yıllardan beri çalıyoruz. Bu sene de çocuk oyun parkları yanında köylerimizde suyu olmayan, isale hatları yetersiz kalan köylerimize su çalışmaları yapacağız. Bunun için il genel meclisimizle, teşkilatlarımızla beraber proje hazırlıyoruz, bir eksik kapatmaya uğraşıyoruz. Köy yolları ile alakalı da önümüzdeki yıllarda açık kapatmaya çalışıyoruz. Şu anda Düzce’nin bütün köyleri, grup yolları dahil, ana yolları büyük bir çoğunlukla asfaltlanmış vaziyette. Kaynaşlı’nın köyleri yol konusunda diğer ilçelerinden çok daha ileride. Uzak köylerimiz var, oralar daha çok ihtiyaç sahibi. Her sene bir adım daha güzelleştirmeye, daha çok hizmet etmeye çalışıyoruz. Derdimiz hizmet etmek. Biz siyaset yaparken boş sözler vermiyoruz. Konuşmalarımız kayıt altına alınıyor. Biz ne yapıyorsak size anlatıyoruz, yapamadıklarımızı da anlatıyoruz, yapacaklarımızı da anlatıyoruz. Biz burada kimseyi kandırma peşinde değiliz. Biz devletin gücünü Düzce’ye daha çok harcaması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu sene yaklaşık 40-50 milyonluk yatırım yapacağız. Su, çöp ve çocuk oyun parkını inşallah bu sene köylerimiz kazanacak. Pandemiden dolayı çalışmalar ve yatırımlar geri kaldı” dedi.
“Dış ve iç mihraklar bu ülkenin ilerlemesini istemiyor”
Yaşanan ekonomik sıkıntılara da değinen Keskin, “Dünya bir ekonomik dengesizlik, bir buhrandan geçiyor. Dünyanın neresine giderseniz gidin, dünyanın her yerinde bir hayat pahalılığı var. Bütün bütün dünya hayat pahalılığından şikayetçi. Cumhurbaşkanımızın önünde en büyük konu ekonomi. Bunun da üstünden hep birlikte geleceğiz. Şu an yola çıktığımızda yollarda çok fazla ağır vasıta görüyoruz. Niye, çünkü Türkiye’ye üretiyor. Bu sorunları üreterek çözeceğiz. Bizim üzerimize gelen dış ve iç mihraklar bu ülkenin ilerlemesini istemiyor. Bugün iyi yapıyorsun, iyiyi kötü göstermeye çalışanlar var. Dünya yalan haberde birinci olmuşuz. Ama biz iyi niyetliyiz. Allah bu milletin önünü açacak. Nasıl bu milleti 20 senede ayağa kaldırdıysak bundan sonra da bunu yapmaya devam edeceğiz. Çünkü bizim arkamızda siz varsınız. Eğer siz olmazsanız cumhurbaşkanımızın arkasında, Amerika’ya gidip “Dünya beşten büyüktür.” diyemezdi. 45 yıldan beri çoluk çocuğumuzu şehit eden, bebek katili PKK’yı bitirme noktasına geldi bu memleket. Bunların devamı lazım. Yolumuz eksik olur, suyumuz eksik olur ama zamanla her şeyimiz olur. Biz bize yeteriz. Biz buna inanıyoruz. Biz inşallah 2023’e kadar enflasyonla mücadelede bir noktaya geleceğiz. Bundan emin olun. Hazirandan sonra memur maaşları, emekli maaşları, asgari ücretler hepsi masada. 3600 ek gösterge masada. EYT ile ilgili sıkıntılar masada. Bu milletin hayrı için hayrı için çalışan bir cumhurbaşkanımız var. Allah ona sağlık sıhhat versin. Bizlere evlerinizi açtınız, bizleri ağırladınız. Allah hepinizden razı olsun. Sizlere çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/keskin--kimseyi-kandirmiyoruz--51920.html