KAYNAŞLI’YA YENİ 112 İSTASYONU

Kategori: Gündem - Tarih: 16 Haziran 2022 16:22
KAYNAŞLI’YA YENİ 112 İSTASYONU

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kaynaşlı’da yapımına başlanılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyon binası inşaat alanını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Yılmaz, Düzce’de sağlık yatırımlarının artarak devam ettiğini söyledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Kaynaşlı ilçesinde yapımına başlanılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu inşaatını inceledi. Kaynaşlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri’nin öneminde dikkat çeken Yılmaz, “Ankara ve İstanbul gibi iki metropolün ortası olması, hem de Bolu Dağı ve tünelinde özellikle kış mevsiminde çoklu trafik kazalarının sık yaşanması bölgede olası afetlere karşı hazırlıklı olmak adına istasyonun önemini arttırmaktadır.” dedi.
“Olaya daha hızlı müdahale edeceğiz”
Söz konusu acil sağlık hizmetleri istasyonunun yapımı tamamlandığında bölgede yaşayan insanlar için de önemli hizmetler vereceğini belirten Dr. Yılmaz, “İlimizdeki mevcut istasyonların sayısını arttırarak, olaylara müdahale noktasında zamanla yarışan sağlık ekiplerimizin çok daha hızlı olay yerine ulaşarak, müdahalede bulunabileceğini ve böylece kaza, afet gibi benzeri olağandışı durumlarda tam donanımlı ekip ve ekipmanlar ile olaya daha hızlı müdahale edeceğiz.” diye konuştu.
“Maliyeti 1 milyon 175 bin TL”
112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun ihalesinin geçtiğimiz nisan ayında gerçekleştirildiğini ve maliyetinin 1 milyon 175 bin TL olduğunu kaydeden İl Müdürü Yılmaz, “Amacımız ilimiz genelinde vatandaşlarımıza sunulan acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin arttırılması ve 7/24 kesintisiz sağlık hizmeti sunan 112 Acil Sağlık Hizmetleri personelimizin çağdaş standartlarda 112 istasyonlarında daha hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunulmasını sağlamak.” şeklinde konuştu.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/kaynasli-ya-yeni-112-istasyonu-52062.html