İYİ PARTİ'DEN YIKIMA DESTEK

Kategori: Gündem - Tarih: 30 Nisan 2019 14:07
İYİ PARTİ'DEN YIKIMA DESTEK

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, içerisindeki kaçak yapılar yıkılan İnönü ve Avni Akyol parklarının halkın kullanımına açılmasına öncülük eden Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye destek verdiklerini açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, İnönü ve Avni Akyol parklarındaki kaçak yapıların yıkımına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, yeşil Düzce’nin sadece adından ibaret kaldığını savunarak, yıkımı ve parkların tamamen halka açılmasını desteklediklerini belirtti.

Er şunları kaydetti: "Düzce eskiden herkesin imrendiği yeşil Düzce idi. Ancak zamanla siyasi otorite inisiyatifini betonlaşma, rantsal paylaşım yönünde kullanarak vatandaşlarımızın parklarını müstecire vermiş, müstecirler de park alanlarını rant kapısı haline getirmiştir. 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Düzce belediye başkanlığını kazanan Faruk Özlü, Düzce halkının olması gereken parklardaki müstecire ait yapıları yıkarak doğru bir hamle yapmıştır.

Yıllardır çok kez Düzce’nin gündemine gelen ancak bir türlü sonuca bağlanamayan İsmet İnönü Parkı ve Avni Akyol Parkındaki yapıların yıkılması ve iki parkın da yeşil alan olarak değerlendirilmesi tüm Düzce halkını olduğu gibi bizi de memnun etmiştir. Düzce’nin muhalefet partisi olarak, yapılan doğru ve güzel adımların her zaman yanında olacağımız gibi, yanlış gördüğümüz her adımın da karşısında sesimizi yükselteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Üzerlerindeki yapıların yıkıldığı parkların, amacı dışında kullanılmasına bu saatten sonra müsaade edilmemesi hususunda konunun takipçisi olacağız."

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/iyi-parti-den-yikima-destek-28919.html