İŞTE SON DURUM

Kategori: Gündem - Tarih: 4 Nisan 2020 17:36
İŞTE  SON DURUM

Düzce’de koronavirüs bulaşan kişi sayısının 36’ya yükseldiği öğrenildi. 1 Nisan’da 21 olan vaka sayısı 3 günde 15 kişi yükseldi.

Ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de koronavirüs bulaşan kişi sayısı giderek artıyor. 46 yaşındaki bir vatandaşın koronavirüsten yaşamını yitirerek, ilk ölüm vakası olarak kayıtlara geçtiği Düzce’de, kurallara uyulması ve evde izolasyonun önemi artan vakalarla bir kez daha gözler önüne seriliyor.
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip (Covid-19) salgını kısa sürede hızla yayılarak, dünya çapında büyük bir krize dönüştü. Salgın nedeniyle Düzce’de de ilk ölüm haberi gelmesinin ardından, vaka sayısının ne kadar olduğu merak konusu olmuştu.
1 Nisan’da Koronavirüs Bilim Kurulu ile yaptığı toplantı sonrası kameraların karşısına geçen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ilk kez illere göre vaka ve ölüm oranlarını açıklamıştı. Türkiye Koronavirüs Haritası’nda 1 Nisan tarihinde Düzce’deki vaka sayısı 21 olarak açıklanmıştı. 4 Nisan itibariyle Düzce’de hastanede karantina altında olan kişi sayısının 36’ya çıktığı öğrenildi.
Salgının daha geniş kitlelere yayılmaması için üst düzey önlemlerin alındığı Düzce’de hasta ve şüpheli vakalar, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde oluşturulan karantina alanlarında tedavi altına alınıyor.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/iste--son-durum-39985.html