İLAN

Kategori: Resmi İlan - Tarih: 1 Eylül 2016 12:00
İLAN

T.C DÜZCE 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2014/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adeti; önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Düzce ili Merkez Hamidiye Mahallesi s Eski Akçakoca Cadde.si D.100 den Hamidiye Mah.sine girişte sağ tarafta kalan yer 51 Ada 287 Oarsekde kayıtlı 506,02 lik arsa ve üzerinde üç kat betonarma bina olan taşınmaz.,
Adresi : HAMİDİYE MAHALLESİ ESKİ AKÇAKOCA CAD.Sİ
Yüzölçümü : 506,02 M2
Arsa Payı : Miras yolu ile hisseli
İmar Durumu : Düzce Belediye imar müdürlüğünün cevabı yazısına göre 3 kat ayrk nizam
Kıymeti : 156.932,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bir kısım hisseler hacizli
1. Satış Günü : 22/09/2014 günü 14:00-14:10 arası
2. Satış Günü : 20/102014 günü 14:00 – 14:10 arası
Satış Yeri : Düzce 1.Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma Salo nu-null null / null
Satış şartları : 
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. %05,69 Damga vergisi, %18 KDV, %040'ın ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. %2-1 Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ce İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif  ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkac bilgi almak isteyenlerin 2014/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/ilan-5086.html