HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Kategori: Gündem - Tarih: 22 Kasım 2021 13:29
HAVA KİRLİLİĞİNİN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Havadan Drone ile çekilen görüntüler, Düzce’nin hava kirliliğini gözler önüne serdi. Çekilen görüntülerde, Düzce şehir merkezinin üzerinde hava kirliliğine bağlı olarak yoğun bir sis bulutunun olduğu görülüyor. Düzce’de sabah saatlerinde yapılan ölçümlerde ise, hava kirliliği 93 oranında, yani orta derecede ölçüldü.

Düzce’de özellikle kış aylarında havaların soğuması ile birlikte ısınma amaçlı kalitesiz kömür yakılması, fabrika bacaları ve araçların egzozlarından çıkan gazlar nedeniyle oluşan hava kirliliğinin önüne bir türlü geçilemiyor. Hava kirliliğine bağlı olarak Düzce’nin üzerinde oluşan sis tabakası, drone ile havadan görüntülendi.
İnsan sağlığını olumsuz etkileyen hava kirliliği ile mücadele çalışmaları Düzce Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri tarafından devam ediyor. Hem Belediye, hem de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, Düzce’nin havasını kirleten tüm unsurların üzerine kararlılıkla gidiyor.
Ekipler özellikle fabrika ve kalitesiz kömür satan işletmeleri mercek altına alırken, alnın tüm bu tedbir ve önlemlere rağmen, kirlilik oranı artmaya devam ediyor.
Düzce’de bu sabah saatlerinde yapılan ölçümlerde hava kirliliği 93, yani orta derecede ölçüldü.
Düzce'de etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 30 metreye kadar düştü.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/hava-kirliliginin-onune-gecilemiyor-51585.html