GÜMÜŞOVA’YA NOTER AÇILIYOR

Kategori: Gündem - Tarih: 20 Haziran 2022 17:20
GÜMÜŞOVA’YA NOTER AÇILIYOR

  Gümüşova’ya noter açılmasına ilişkin karar Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imzalandı. Müjdeli haberi duyuran AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ilçeye hayırlı olmasını diledi.   

 Adalet Bakanlığı, Türkiye genelinde noter bulunmayan ve aralarında Gümüşova ilçesinin de olduğu 78 kente daha noterlik kurulmasına karar verdi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın imzaladığı kararla 89 yeni noterlik ihdas edilirken, 78 ilçede ilk defa noterlik kurulmuş oldu.
Yeni adımla birlikte Türkiye’de noter olmayan ilçe kalmayacak. Düzce’de noterlik bulunmayan diğer ilçeler için de çalışmaların devam ettiği bildirildi.
Noterlik hizmetlerine erişimin güçlendirilmesi ve yerinden sağlanması kapsamında noter bulunmayan ilçelere yönelik çalışmaların Gümüşova’yı da kapsaması kentte sevinçle karşılandı. Noter işlemleri için Düzce merkeze gelmek zorunda kalan Gümüşovalılar, artık yerinde hizmet alma kolaylığından faydalanacak.
Gümüşova ilçesine noter kurulmasına ilişkin kararın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından imzalandığı müjdesini veren AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Milletvekili Düzce Milletvekili Ayşe Keşir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Gümüşova ilçemizde noter açılmasına ilişkin karar sayın Bakanımız Bekir Bozdağ tarafından imzalandı. Teşekkür ederim, hayırlı olsun.” ifadesini kullandı.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/gumusova-ya-noter-aciliyor-52086.html