GÖLYAKA TEŞKİLATI GÖREVİ BIRAKTI

Kategori: Gündem - Tarih: 30 Ocak 2019 15:46
GÖLYAKA TEŞKİLATI GÖREVİ BIRAKTI

Gölyaka'da beklenen istifa gerçekleşti. AK Parti'nin Gölyaka Belediye Başkan Adayı'nın Yakup Demircan olarak belirlenmesi sonrası ilçe başkanlığına vekalet eden oğlu Hakan Demircan'ın görevi bırakacağı bizzat İl Başkanı Mustafa Keskin tarafından açıklanmıştı. O istifa bugün resmiyet kazadıi. AK Parti Gölyaka İlçe Başkan Vekili Hakan Demircan ve yönetimi görevlerinden ayrıldığını duyurdu.

AK Parti'de Kaynaşlı'dan sonra bir toplu istifa haberi de Gölyaka'dan geldi. Ancak bu kez tepki istifası değil, parti ilkeleri doğrultusunda beklenen bir görevi bırakma yaşandı.

 

AK Parti Gölyaka İlçe Başkan Vekili Hakan Demircan ve yönetimiyle birlikte istifa etti.

İstifa ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Demircan şunları kaydetti :

"Kısa bir süre önce mevcut ilçe başkanımız Fazlı Koç İl Genel Meclis üyeliğine başvuracağı için istifa etmişti. Daha sonra vekaleten ben atanmıştım. Ayrıca ilçe yönetimimizden 3 ana kademe ve 1 yedek üyemiz Belediye Meclis üyeliği ve İGM üyeliği için istifa etmişlerdi. AK Parti Gölyaka Belediye Başkan Adaylığı'na da babam Yakup Demircan'ın seçilmesinin ardından parti tüzüğüne etik olmayacağını düşündüğümüzden ve yeni kurulacak yönetime engel olmamak için istifamızı sunmuş bulunuyoruz."

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/golyaka-teskilati-gorevi-birakti-28214.html