DÜZCE OTLARI FESTİVALİ BAŞLADI

Kategori: Gündem - Tarih: 2 Haziran 2022 15:40
DÜZCE OTLARI FESTİVALİ BAŞLADI

  Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıllık zorunlu aranın ardından bu yıl 6.’sı düzenlenen Düzce Otları Bereket Festivali başladı. İlk gün Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü festival alanındaki stantları gezdi.

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından organize edilen Düzce Otları Bereket Festivali Düzce Valisi Cevdet Atay, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal, Düzce Kent Konseyi Başkanı Av. Arb. Ali Dilber ve kurum il müdürlerinin katılımı ile Anıtpark Meydanı’nda bugün başladı.
Düzceli hamarat kadınların el becerilerinden oluşan ürünlerin sergilendiği stantları gezen Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, emekçi kadınlardan ürünleri hakkında bilgiler aldı. Vali Atay ve Başkan Özlü gezinin bir kısmında çay içerek, vatandaşlarla sohbet etti.
Vali Atay’ın ebru sanatına ilgisi
Vali Atay, festival alanındaki bir el sanatları sergisinde icra edilen ebru sanatını yakından inceledi. Bir dönem ebru sanatı ile ilgilendiğini ifade eden Vali Atay, eline Biz’i alarak ayaküstü kısa bir sürede bir ebru icra etti.
“Harika bir organizasyon”
Stant gezilerinin ardından Öncü Haber’e festival ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Atay, “Pandemiden ötürü 2 senedir bu tür organizasyonlardan mahrum kalmıştık. Hamdolsun pandemi bitti. Muhteşem bir organizasyon, harika bir iş! Emekçi kadınlarımızın bu başarılı ve birbirinden güzel yöresel ürünleri ortaya çıkarmasına vesile olan, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Herkesi çok tebrik ediyorum, gerçekten harika bir iş.” ifadelerini kullandı.
Mehteran gösterisi ve sahne gösterilerinin de sergilendiği 6. Düzce Otları Bereket Festivali, 5 Haziran’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/duzce-otlari-festivali-basladi-51952.html