DÜZCE MODELİ MERHEM OLACAK

Kategori: Gündem - Tarih: 26 Ekim 2021 15:48
DÜZCE MODELİ MERHEM OLACAK

Düzce'deki yeni toplu taşıma sistemini incelemek için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen heyet, sistemin öncüsü Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ile görüş alışverişinde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı yetkililerini makamında ağırladı. Düzce’nin ulaşım noktasında gerçekleştirdiği örnek projeye yönelik gerçekleşen görüşmede karşılıklı işbirliğine yönelik istişarede bulunuldu.
Konuya ilişkin Düzce Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün Düzce'ye getirdiği ve bir gecede tümden değiştirdiği ulaşım sistemine yönelik çözüm, diğer illerde örnek proje olarak gösteriliyor. Sistem, her geçen gün benimsenmesi, gerek Düzce gerekse de ülke genelinde farkındalık oluşturmasının meyvelerini vermeye başladı. Düzce'deki yeni toplu taşıma sistemini incelemek için şehre gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti heyetini Başkan Özlü misafir etti.
Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer ve Düzce Ulaşım A.Ş. yetkililerinin de hazır bulunduğu ziyarette, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik Daire Müdürü Ahmet Aydın, Telekomünikasyon Daire Müdür Eniz Elagöz ve ulaşım sektör temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Özlü, toplu taşımada attıkları büyük adımla gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaştı.
Başkan Özlü’nün Düzce’de başarılı şekilde hayata geçirdiği Türkiye’ye örnek olarak gösterilen sistemin detaylarını dinleyen heyet, Kıbrıs genelinde yaşanan ulaşım sorununa yönelik çözüm için Başkan Özlü’den teknik konulara yönelik bilgi ve destek istedi.”
TEKNİK DESTEK VE BİLGİ NOKTASINDA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK
Açıklamada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ve destek olmak adına yapılması gerekenler noktasında talimatlarını veren Başkan Dr. Faruk Özlü’nün görüşleri de yer aldı. Özlü, “Yaklaşık 1 yıl önce kentimizde toplu ulaşım sistemini sil baştan yeniledik. Geldiğimiz gün itibariyle ne derece başarılı bir iş çıkardığımızı da bugün olduğu gibi hep birlikte görüyoruz. Kıbrıs’tan gelen heyetle Kıbrıs’ın ulaşım sorunu ve çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunduk. Bizim oluşturduğumuz sistemin doğruluğunu ortaya koyan bir görüşme oldu. İşbirliği noktasında gerçekleşen diyaloglarımızla teknik destek ve bilgi noktasında yardımcı olmak adına çalışmalarımız olacak.” ifadelerini kullandı.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/duzce-modeli-merhem-olacak-51567.html