DÜZCE'DE BAHAR TEMİZLİĞİ

Kategori: Gündem - Tarih: 18 Nisan 2019 12:10
DÜZCE'DE BAHAR TEMİZLİĞİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla Düzce'de bir ilk olarak tüm mahallelerde temizlik seferberliği başlatıldı.

Düzce Belediyesi tarafından Bahar Temizliği kapsamında tüm mahallelerde temizlik seferberliği için kampanya başlatıldı. Düzce Belediyesi tarafından çevrenin korunması ve kirliliğin azaltılması yönünde yürütülecek olan kampanya bu yıl da 20 Nisan Cumartesi günü saat 10:30'da Belediye Meydanı'nda başlayacak.

Düzce Belediyesi'nin, temiz çevre duyarlılığını artırmak amacıyla başlattığı kampanya kapsamında ekiplerle birlikte belediye personeli, STK üyeleri ve vatandaşlar da çöpleri toplayarak örnek bir duyarlılık gösterecek. Mobil sokak süpürge araçlarının da yer alacağı temizlik çalışmasında cadde ve sokakların detaylı temizliği yapılacak.

Düzceli vatandaşları Bahar Temizliği'ne destek olmaya çağıran 65. Hükümet Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü," Düzce Belediyesi olarak hedefimiz Düzce'nin  her mahallesinde, cadde ve sokaklarında halkımızın da destek ve katılımı ile yaşadığımız alanları daha temiz hale getirmektir." dedi.

Kavşak ve orta refüj düzenlemesi

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından orta refüj kaldırımlar ve parkların ağaç dikimi, bitki budama düzenleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Düzce Belediyesi Temizlik işleri müdürlüğü tarafından orta refüj, kaldırım ve peyzaj çalışmaları tamamlanan yolun çevre temizliğini yaptı. Kaldırımlar önce süpürüldü, daha sonra bol su ile yıkandı. Cadde, yol süpürme aracı ile temizlendi. Yol etrafındaki çevre kirliliğine yol açan molozlar ve çöpler kaldırıldı. Belediye yetkilileri, “Temiz ve Modern Bir Düzce için” vatandaşlardan çevre temizliği konusunda duyarlı olmalarını istedi.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/duzce-de-bahar-temizligi-28835.html