CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TÜRK BAYRAĞI ARMAĞAN ETTİ…

Kategori: Spor - Tarih: 20 Mayıs 2021 15:44
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TÜRK BAYRAĞI ARMAĞAN ETTİ…

Düzceli Milli Kick Boks sporcusu Ceylan Işık, Temsilci Genç Buluşması 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı özel programında TRT Spor Yıldız tanıtım programında sunuculuk görevini üstlendi. Işık Programın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türk Bayrağı hediye etti.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Temsilci Genç Buluşması ve TRT Spor Yıldız Tanıtım Programı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programın sunuculuğunu Düzce Lisanslı Kick Boks Sporcusu Ceylan Işık yaptı.
Programda konuşan Erdoğan, gençler nezdinde Türk milletinin her bir ferdinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik etti.
Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışı ile yakılan istiklal meşalesinin dalga dalga tüm Anadolu'yu sardığını ve Cumhuriyet'in kuruluşuyla nihai hedefine ulaştığını anımsatan Erdoğan, Samsun'a 102 yıl önce ayak basan öncü kadronun Ankara'daki Büyük Millet Meclisi'ne kadar uzanan kutlu yürüyüşüne verilen her mesajın "Ya istiklal ya ölüm" kararlılığının ifadesi olduğunu söyledi.
"Böylesine önemli bir sembolün gençlerimize emanet edilmesi büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını sizlerle yürütme kararımızın isabetini gösteriyor" ifadesini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:
Bin yıldır her karış toprağını alın terimizle ve gerektiğinde kanımızda sulayarak vatanımız haline getirdiğimiz bu topraklardaki mücadelemizin ilanihaye devam edeceği anlaşılıyor. Bundan bir asır önce sınırları Balkanlardan Kafkaslara ve Kuzey Afrika'ya kadar uzanan Osmanlı'yı yıkmakla yetinmeyenlerin Anadolu'yu da milletimize mezar etme heveslerini kursaklarında bırakmıştık. Cumhuriyetimizin kuruluşunun ardından da ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birliğine, kardeşliğimize, geleceğimize yönelik saldırılar çeşitli kisveler altında hep sürmüştür. Ülkemize yönelik tehditler kimi zaman milletimizi medeniyetinden, tarihinden, kültüründen değerlerinden koparma gayretleri, kimi zaman terör örgütleri eliyle doğrudan varlığımıza saldırılar şeklinde ortaya çıkmıştır. Demokraside ve ekonomide geri kalmışlığı bize dayatanlar bu uğurda vesayetten darbelere köken ve mezhep gerilimlerinden provokasyonlara kadar her yolu ve yöntemi denemişlerdir. Türkiye'nin başlattığı her demokrasi ve kalkınma hamlesinin önünü kesenler bilerek veya bilmeyerek işte bu sinsi oyuna hizmet etmişlerdir. Hamdolsun, son 19 yıldır sağladığımız istikrar ve güven iklimi sayesinde ülkemiz her alanda kendi gerçek potansiyelini hayata geçirme imkanına kavuşmuştur."
Konuşmaların ardından Düzceli sporcu Ceylan Işık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Türk Bayrağı armağan etti.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/cumhurbaskani-erdogan-a-turk-bayragi-armagan-etti--41080.html