CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKTI SAMANLIKLARI ATEŞE VERDİ…

Kategori: Gündem - Tarih: 15 Ekim 2021 14:14
CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKTI SAMANLIKLARI ATEŞE VERDİ…

Gümüşova ilçesinde ailesi ile tartışan bir genç, önce ailesinin yaşadığı evi yakmak istedi, bunda başarılı olamayınca da ailesi ve komşularına ait olan 2 samanlığı ateşe verdi. Çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile güçlükle söndürülürken, ahırda bulunan bir buzağı telef olmaktan son anda kurtarıldı.

Olay bugün Gümüşova ilçesine bağlı Yakabaşı Köyünde yaşandı. İddiaya göre, 15 yaşında işlediği cinayet nedeniyle cezaevinde tutuklu bulunan Ahmet K., cezaevi yönetiminden izin alarak ailesinin yaşadığı Gümüşova ilçesine bağlı Yakabaşı köyüne gitti.
Burada girdiği bunalım sonucu ailesi ile kavga eden Ahmet K., önce babası Orhan K’ya ait evi yakmak istedi, bunda başarılı olamayınca da yine aile fertlerine ve komşularına ait 2 samanlığı ateşe verdi. Yangını fark eden ailenin Düzce 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarda bulunması üzerine bölgeye çok sayıda Düzce Belediyesi ve Gümüşova İtfaiyesi ekipleri ile Jandarma ekipleri sevk edildi.
Yangın esnasında ahırda bulunan bir buzağı telef olmaktan son anda kurtarılırken, itfaiye ekipleri çıkan yangını güçlükle kontrol altına alabildi.
Olayın ardından babasına ait otomobil ile olay yerinden kaçan Ahmet K. kendisini telefonla arayan jandarma tarafından ikna edilerek, Gümüşova Jandarma Komutanlığına teslim oldu. Jandarmadaki işlemleri devam eden Ahmet K. bugün Adliyeye sevk edildi.
Öte yandan, yangının ardından yapılan hasar tespit çalışmalarında, 80 bin TL zararın oluştuğu belirlendi.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/cezaevinden-izinli-cikti-samanliklari-atese-verdi--41543.html