ÇARPICI İDDİA: KAYYUMLAR BİLEREK GECİKTİRİYOR

Kategori: Gündem - Tarih: 21 Kasım 2018 16:06
  ÇARPICI İDDİA: KAYYUMLAR BİLEREK GECİKTİRİYOR

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda FETÖ mensubu iş adamları ve şirketlerinden alacağı olan vatandaşları gündeme taşıdı. Mecliste söz alan Yılmaz, Düzce'deki birçok vatandaşın iki yılı aşkın zamandır alacaklarını alamadığını belirterek, ödemelerin bir an önce yapılması gerektiğini vurguladı ve dikkat çeken bir söylentiyi aktardı: “Kayyumlar maaşları kesileceği için tasfiye işlemini geciktiriyor.”

FETÖ soruşturması kapsamında el konulan şirketlerde alacağı olan vatandaşlar, 2 yıldır ödeme yapılmasını bekliyor. Bu mağdur vatandaşların yaşadığı sıkıntılar, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz tarafından mecliste dile getirildi. Milletvekili Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, kapatılan veya el konulan FETÖ şirketlerinden alacağı olanlara parasının en kısa sürede ödenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca ilgili komisyonun çalışma yapıp yapmadığını sorguladı.

Kayyumların maaşı toplumda rahatsızlığa sebep olmaktadır”
Düzce’de 15 Temmuz hain girişiminde bulunan FETÖ mensubu iş adamları ve şirketlerinden alacağı olan birçok vatandaşın iki yılı aşkın zamandır alacaklarını alamadığını belirten Yılmaz, “Alacağı olan esnaf ve müstahsil vatandaşlarımız ekonomik olarak son dönemde oldukça zor durumdadır. Artan döviz kurları ve faizler bu vatandaşlarımızın alacağını zaten eritmiştir. Şirketlere atanan kayyumlar maalesef, mağdur vatandaşlarımızla ilgilenmemekte ve sorunlarına kulak tıkamaktadır. Atanan kayyumlar mağdur vatandaşlarımızın alacaklarını bir an önce ödeyerek üzerine düşeni yapmalıdır. Atanan kayyumların aldıkları maaşlar toplumda söylentilere ve rahatsızlığa sebep olmaktadır. El konulan şirketlerin tasfiyesinin aldıkları maaş kesileceği için kayyumlar tarafından geciktirildiği dedikodusu hızla yayılmaktadır. İlgili bakanlığın konuyla ilgili çalışma yapıp yapmadığını sayın komisyona soruyorum.” ifadelerini kullandı.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/carpici-iddia--kayyumlar-bilerek-geciktiriyor-27460.html