BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU

Kategori: Gündem - Tarih: 4 Eylül 2021 12:02
BU NE PERHİZ NE LAHANA TURŞUSU

Bir süre önce köylerde çöplerin belirli yerlere toplanarak alınması için koyulan kontenyırların günlerce boşaltılmaması şikâyetlere neden oluyor. Cumayeri İlçesine bağlı Hamascık Köyünde bir süre önce İl Özel İdaresince belirli yerlere koyulan kontenyırların içinde biriken çöplerin alınmaması yüzünden etrafa yayılmalarının yanı sıra, çevrede kötü kokuya neden olmaları halkın ş

Bir süre önce Düzce’ye bağlı köylerde düzenli çöp toplanması için dağıtılan kontenyırları’nın  içinde biriken çöplerin günlerce alınmaması şikayet konusu oluyor.
Düzce İl Özel İdaresince bir süre önce düzenli çöp toplanması için Cumayeri ilçesine bağlı Hamascık Köyü’nün belirli yerlerine de çöp kontenyırları yerleştirildi.  Ancak bu kontenyırların içinde günlerce birikmesine rağmen ekiplerce alınmayan çöpler etrafa yayılmaya ve kötü koku yayılmasına neden olmaya başladı.
Durumdan şikayetçi olan Hamascık Köyü halkı, 0542 7671881 numaralı Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattı’na başvurarak sorunlarını bildirdir. Köy halkı, “Çöp kontenyırlarını koydular diye sevindik. Ancak günlerce içi çöp dolmasına rağmen gelip boşaltan yok. Çöpleri gelip boşaltan olmayınca etrafa yayılıyor. Kötü kokuya maruz kalıyoruz. Mademki, çöpü almayacaklardı da bu kontenyırları niye koydular? Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/bu-ne-perhiz-ne-lahana-tursusu-41523.html