BELEDİYE CEZASINI KESTİ

Kategori: Gündem - Tarih: 30 Mayıs 2022 17:16

Meclise sunulan her hizmet önergesine, yolsuzluk ön yargısıyla yaklaşıp bu tavrını da “vatandaşın parasının her kuruşunun çok kıymetli olduğu” motivasyonuna dayandıran İYİ Partili Düzce Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Dinçer’in ruhsatsız ve izinsiz biçimde kaçak yapı inşa ettiği ortaya çıktı.

Skandal haber, Düzce’nin gündemine bomba gibi düştü. Düzce Belediyesinden yapılan açıklamada İYİ Partili Meclis Üyesi Erkan Dinçer’in Koçyazı Mahallesi 103 ada 13 Nolu parsel üzerinde bulunan iş yerinin cephesine Belediyeden Ruhsat ve izin alınmadan çelik malzemeden sundurma yapıldığı tespit edildiği bilgisi paylaşıldı.
 53 bin liraya yakın ceza kesildi
Çevre Şehircilik Müdürlüğü tarafından Belediye Encümenine havale edilen dosya, Belediye Encümeni tarafından yapı tatil zaptı, fotoğraf ve krokileriyle birlikte incelenerek yapılan değerlendirmede, İYİ Partili Meclis Üyesi Murat Dinçer’e ait mülk üzerine Dinçer tarafından inşa edilen kaçak yapı için 52 bin 639 lira para cezası kesildi.
 İYİ Parti suskunları oynuyor
Hemen her fırsatta milletin parasının hiç edildiği ithamlarında bulunan ve hak hukukun en tartışılmaz ilkeleri olduğunu beyan eden İYİ Partili Meclis üyeleri ve İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’in bu yolsuzluk konusunda ne açıklama yapacakları merak konusu oldu.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/belediye-cezasini-kesti-51932.html