ASLA DÜZCELİLERLE BİR TUTMADIK!

Kategori: Gündem - Tarih: 29 Haziran 2017 11:18
 ASLA DÜZCELİLERLE  BİR TUTMADIK!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 15. Günü’ne başlamadan önce yaptığı basın açıklamasında kamp alanı yakınına hayvan gübresi dökülmesi olayından dolayı çok sayıda Düzceli’nin kendisinden özür dilediğini ifade ederek, “Biz o olayı asla Düzceliler ile bir tutmadık. Onların suyunu içtik, ekmeğini yedik. Onların misafirperverliğini de gayet iyi bilen birisiyim.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Güvenpark'tan başlattığı adalet yürüyüşünün 15. gününü dün tamamladı. Yürüyüşünün 12. günü adım attığı Düzce sınırlarından 15. günü sabahı ayrılan Kılıçdaroğlu, 2 haftadır olduğu gibi dün de yürüyüşüne başlamadan önce bir basın açıklaması yaptı.

Düzceli kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum”
“Tüm Düzceli arkadaşlarıma, vatandaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bize sempati ile bakan, bize el sallayan, hatta arada bir Rabia işareti yapıp bizi protesto eden ya da Rabia işareti yapıp bizi protesto ettiğini düşünen bütün Düzceli kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Ben ne kadar adalet istiyorsam, eşitliğin mantığında o da vardır. Benim siyasal düşüncelerimin karşısında olan ve benim gibi düşünmeyen vatandaşın da adalet isteme düşüncesini özgürce açıklama imkanı var. O nedenle onlar bizi protesto ederken veya kötü sözler söylerken biz sadece ellerimizi yukarıya kaldırdık ve onları alkışladık. Alkışladığımız için de çok memnunuz. Çok huzurluyuz. Düzceli kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Biz o olayı asla Düzceliler ile bir tutmadık”
Kılıçdaroğlu ayrıca, Adalet Yürüyüşü’nün 13. gecesinde Cumhuriyet Mahallesi mevkiindeki konakladıkları alanın yanından geçen bağlantı yolu üzerine gübre dökülmesi olayına de değindi ve şunları söyledi: “Olumsuz bir olay oldu. O nedenle çok sayıda Düzceli geldi, özür diledi. Biz o olayı asla Düzceliler ile bir tutmadık. Onların suyunu içtik, ekmeğini yedik. Düzce'de 15 Temmuz şehidimizin ailesini ziyaret ettik. Yine bir ailede oturup akşam yemeği yedik. Onların sofralarına oturduk. Onların misafirperverliğini de gayet iyi bilen birisiyim. Düzce'ye yeni gelmiyorum. Daha önce de sıradan vatandaş olarak da politikacı olarak da birkaç kez gelmiştim. Şimdi yolumuz Sakarya, dolayısıyla ondan sonra Kocaeli ve İstanbul."

Bu kez İzmir Barosu avukatları cübbeyle yürüdü
Kılıçdaroğlu’na Adalet Yürüyüşü’nün 15. gününde Karadeniz’den destek geldi. Trabzon’dan gelen vatandaşlar, CHP Genel Başkanı ve beraberindeki korteji kemençelerle karşıladı. İzmir Barosu avukatları ise cübbeleriyle gelerek yürüyüşe katıldı. Ayrıca bazı vatandaşlar Kılıçdaroğlu’nu yol kenarına serdikleri pankart ve müzik eşliğinde karşıladı.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/asla-duzcelilerle--bir-tutmadik--13616.html