AKÇAKOCA’DA VATANDAŞA KOLAYLIK

Kategori: Gündem - Tarih: 13 Kasım 2018 15:07
AKÇAKOCA’DA VATANDAŞA KOLAYLIK

Akçakoca Belediyesi vatandaşların işlerini kolaylaştırmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında kent merkezinde “Su Yükleme Noktası” projesini hayata geçirdi.

 

 

Vatandaşların kartlı sistemle su alımı yaptığı ve bunun için belediyeye gitmek zorunda olduğu Akçakoca’da halka yeni bir kolaylık getirildi. Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin talimatıyla ilçe merkezinde “Su Yükleme Noktası” oluşturuldu. Artık su alımı yapmak için belediyeye kadar yürümek zorunda kalmayacak olan vatandaşlar, bu hizmeti memnuniyetle karşıladı.

Çöp koyternırları dezenfekte edildi

Öte yandan Akçakoca’da bulunan çöp konteynerleri, yıkama ve ilaçlama aracıyla dezenfekte edildi.

İlçede bulunan konteynerleri gün boyunca yıkayıp ilaçlayan modern kamyonun belirli periyotlarla ilçeye gelerek benzer çalışmaları yapacağı belirtildi.

Her bir konteyneri yerinden alıp haznesine çeken ve içeride yıkama ve ilaçlama işlemlerinden geçiren teknolojik kamyon, her bir konteyneri bir iki dakikada pırıl pırıl hâle getirdi.

Kamyon içerisinde yıkama ve ilaçlama işlemlerinin yanı sıra, kokuların da sıkıldığı çöp konteynerlerinin, dezenfekte işlemi sonrasında güzel koktuğu fark edildi.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/akcakoca-da-vatandasa-kolaylik-27408.html