AKÇAKOCA-ALAPLI YOLU KAPANDI

Kategori: Gündem - Tarih: 21 Haziran 2022 13:08
AKÇAKOCA-ALAPLI YOLU KAPANDI

Düzce’yi etkisi altına alan kuvvetli yağış birçok yolda geçit vermiyor. Alaplı-Akçakoca karayolu da selden nasibini aldı. Dağlardan gelen suyun oluşturduğu sel nedeniyle ulaşıma kapatılan yolda, birçok araç mahsur kaldı. Akçakoca Belediyesi ekipleri, Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz koordinesinde yoldaki suyu tahliye etmek için durmaksızın çalışıyor. 

Düzce’de dün öğleden sonra etkisini göstermeye başlayan ve gece saatlerinde şiddetlenen sağanak yağış, yolları göle çevirdi. D-100 ve D-655 karayollarının birçok noktasında zaman zaman trafik durma noktasına gelirken, Alaplı-Akçakoca karayolu sel sularına teslim oldu.
Zonguldak'ın Alaplı ilçesi ile Akçakoca karayolu arasındaki yol dağlardan gelen suyun oluşturduğu sel nedeniyle trafiğe kapatıldı. 
Alaplı-Akçakoca duble yolu tüneller bölgesinde onlarca araç mahsur kaldı. Akçakoca’dan Zonguldak’a Alaplı’dan da Düzce istikametinde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.
Sel nedeni ile araç geçişine izin verilmezken, Akçakoca Belediyesi ekipleri yolu tekrar ulaşıma açmak için yoğun mesai harcıyor. Bölgede ekiplerin çalışmalarını yerinde takip eden Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Yılmaz, kısa sürede ulaşımın normal seyrine döndürülmesi için mücadele verdiklerini söyledi. Sağanak yağışın devam etmesi yoldaki suyun tahliye edilmesi için ter döken ekipleri zorlarken, Düzce Valisi Cevdet Atay’ın son durumu görmek amacıyla sel bölgesine hareket ettiği öğrenildi.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/akcakoca-alapli-yolu-kapandi-52094.html