AÇILIŞ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Kategori: Gündem - Tarih: 15 Haziran 2022 16:12
AÇILIŞ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile Düzce'ye yapılan, Türkiye'nin 7. Bilim Merkezi açılış için gün sayıyor. Son rötuşları yapılan Bilim Merkezi’nin yüzde 90'ı tamamlandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ve TÜBİTAK’ın destekleriyle hayata geçirilecek olan Bilim Merkezi'nde inşaat çalışmaları sürüyor. Düzce ve Türkiye’ye bilim alanında katma değer sağlayacak olan Bilim Merkezi binasında artık son rötuşlar atılıyor. 
Kısa sürede kalan inşaat çalışmaları da tamamlanarak Türkiye'nin 7. Bilim Merkezi hizmet vermeye başlayacak. 3,7 milyon TL yatırım ile Sosyal Yaşam Merkezi’nden Bilim Merkezi’ne dönüştürülen alanda Konya ve Bursa bilim merkezleriyle işbirliği ile geleceğin bilim insanları yetişecek.
"Eğitim yatırımlarımız kesintisiz devam edecek”
İnşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte TÜBİTAK tarafından sergi ve atölyelerin oluşturulmasına yönelik 15 Milyon TL’lik bir yatırım sonrası faaliyetler başlayacak.
Merkez hakkında bilgiler veren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Düzce Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında eğitim yatırımlarına önem veriyoruz. Okul inşaatlarımızın yanı sıra Bilim Merkezi’miz için de çalışmalarımıza kısa bir süre önce başlamıştık. İnşaat çalışmalarının bitmesine kısa bir süre kaldı. Hep birlikte, başta Düzce olmak üzere bölge ve ülkemizde bilime yön verecek nesillerin yetişeceği merkezimin açılışı için şimdiden heyecan duyuyoruz. Çocuk ve gençlerimiz, bilim ve teknolojiyi deneyimleyerek öğrenecek. Öğrendikçe ufukları açılacak. Eğitime olana yatırımlarımız kesintisiz olarak devam edecek.” şeklinde konuştu.
 

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/acilis-icin-geri-sayim-basladi-52056.html