45 GÜNLÜK 'OLAĞANÜSTÜ' SÜREÇ BAŞLADI...

Kategori: Siyaset - Tarih: 13 Temmuz 2021 11:09
45 GÜNLÜK 'OLAĞANÜSTÜ' SÜREÇ BAŞLADI...

CHP İl Teşkilatı’nda 12 üyenin istifasıyla yönetimin düşmesinin ardından partinin genel merkezinden beklenen hamle geldi. Partinin önemli isimlerinden Basri Karslıoğlu, geçici olarak CHP İl Başkanlığı görevine getirildi. Geçici Merkez İlçe Başkanı ise Mustafa İzgin oldu. Bu gelişmenin ardından 45 günlük olağanüstü kongre süreci de başlamış oldu.

Hem genel merkezle yaşadığı sorunlar hem de parti içi sıkıntılar nedeniyle uzun süredir görevi bırakması istenen CHP İl Başkanı Haluk Kadri Demir, istifaya yanaşmayınca, il yönetimindeki 12 kişi geçtiğimiz haziran ayı başında ‘Artık biz yokuz’ demişti.  İstifa dilekçelerini partiye sunan Alaettin Duran ve Cemal Çapar’ın da aralarında bulunduğu yönetimdeki ağır toplar, Düzce’de artık değişime ihtiyaç duyulduğunu vurgulamıştı.
CHP’DE GEÇİCİ İL BAŞKANI KARSLIOĞLU OLDU
İstifaların ardından sadece 9 kişinin kaldığı il yönetimi de parti tüzüğü gereği düşmüştü. Yaşanan gelişmelerin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nden beklenen hamle geldi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzasıyla partinin eski il başkanı ve siyasetin tecrübeli ismi olan şu anda da Düzce Belediye Meclisi Üyesi olarak CHP'yi temsil eden Basri Karslıoğlu geçici il başkanı olarak atandı. Eski il başkanlarından Mustafa İzgin ise partinin geçici merkez ilçe başkanı olarak görevlendirildi.
45 GÜNLÜK KONGRE TAKVİMİ BAŞLADI
Böylece CHP İl ve Merkez İlçe Teşkilatlarında ‘Olağanüstü İl Kongresi’ süreci de başlamış oldu. Karslıoğlu ve İzgin 45 günlük süre içerisinde yeni liste hazırlayarak kongrelerin yapılmasını sağlayacak.
 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/45-gunluk--olaganustu--surec-basladi----41315.html