2-6 NİSAN TARİHLERİNDE YAPILACAK

Kategori: Gündem - Tarih: 1 Nisan 2018 15:15
2-6 NİSAN TARİHLERİNDE YAPILACAK

Hazine Müsteşarlığı tarafından ülke genelinde yapılan Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası Kampanyası’nın ikincisi Düzce’de bugün başladı. 2-6 Nisan tarihleri arasında Ziraat Bankası Düzce Merkez Şubesi aracılığıyla gerçekleştirilecek sertifika uygulaması hakkında Şube Müdürü Fatih Ertuğral bilgiler verdi. Yastık altındaki altınları ekonomiye kazandırmayı hedefleyen uygulamada, 2 yıl vadeli tahvil ya da kira sertifikası veriliyor. 2 yıl sonunda vatandaş ister verdiği altını isterse de TL karşılığını alabiliyor.

Türkiye genelinde 81 ilde geçtiğimiz yıl ekim ayında ilki yapılan altın Tahvili Ve Altına Dayalı Kira Sertifikası’nın ikincisi Düzce’de yarın başlıyor. İnsanların evde tuttukları ve değerlendirmek istediği altınlar için devreye giren Hazine Müsteşarlığı güvencesi ile Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası uygulaması 2-6 Nisan tarihleri arasında Ziraat Bankası Düzce Merkez Şubesi’nde başlayacak.

22 ve 24 ayar altınlar burada kabul ediliyor”
Konuyla ilgili bilgi veren Ziraat Bankası Düzce Şubesi Müdürü Fatih Ertuğral şöyle konuştu: “Bu kampanya Hazine Müsteşarlığı tarafından yürütülen bir kampanya. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifika kampanyası. Faiz getirisine duyarlı vatandaşlarımız kira geliri elde etmek suretiyle kupon ödemesi alıyor. Bu süreç şu şekilde; 2 yıl vadeli tahvil ya da kira sertifikası veriyor. 6 ayda bir kupon ödemesi var. 2 yıl sonunda vatandaş ister altınını isterse de altının TL karşılığını alabiliyor. Öncesinde eğer altınlarını bozdurmak isterse o günkü altın satış kuru üzerinden altını TL karşılığı olarak alabiliyor. Her isteyen vatandaş başvuru yapabilir onda bir sınırlama yok. Altınla ilgili bir sınırlama var. 22 ve 24 ayar altınlar burada kabul ediliyor. 14 ayar altınlar kabul edilmiyor. Pırlanta veya taşlı altınlar kabul edilmiyor. Bu kampanya Ziraat Bankası Merkez Şubesinde 2-6 Nisan tarihleri arasında yapılmaktadır. Altın bozdurma da herhangi bir değer kaybı söz konusu değildir.”

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/2-6-nisan-tarihlerinde-yapilacak-25539.html