2,5 MİLYON TL’LİK YENİLEME

Kategori: Gündem - Tarih: 15 Haziran 2022 16:09
2,5 MİLYON TL’LİK YENİLEME

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta içi gerçekleştirilen ihale ile 10 yıllığına kiralanan mezbaha tesisinde yenileme çalışmaları başladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün isteği doğrultusunda ihaleyi alan firma yaklaşık 2.5 milyon TL yatırım yaparak tesisi modernize edecek.

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde ihale edilen mezbahane tesisi, ihaleyi alan firma tarafından modernize edilecek.
Konuya ilişkin Düzce Belediyesi’nden yapılan açıklamada, işletme hakkını elde eden Düzce Et Entegre Hayvancılık San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talepleri doğrultusunda mezbahanın yenilenmesi için çalışmalara başladığı aktarıldı.
2,5 MİLYON’LUK YATIRIM
Açıklamada, Başkan Özlü’nün görüşlerine de yer verildi. Tesisin sadece işletilmesi için ihale edilmediğini, yenileme ve modernizasyon yapılarak en sağlıklı ve en uygun şartlarda hizmet vermesinin sağlanacağını vurgulayan Başkan Özlü şunları kaydetti: "Mezbaha ihalesini alan firma tesiste birçok yenileme çalışmasını da gerçekleştirecek. Kesim hattının yükseltilmesi, tezgahların yenilenmesi, asansör yapımı, buzhanelerin bakımı, tesisin komple iç boyası da yapılacak. Tesiste kurulacak kamera sistemleri ile sürekli denetim altında olacak. Barkod sistemi de oluşturulacak olan tesiste mescitten bekleme salonu oluşturulmasına kadar yaklaşık birçok yenileme çalışması yürütülecek. İhaleyi alan firma tarafından yapılacak olan yenileme çalışması yaklaşık 2.5 milyon liraya mal olacak. Düzce Belediyesi olarak modern bir tesisi daha şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”  
 

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/2-5-milyon-tl-lik-yenileme-52054.html