“YAŞANAN GECİKME İLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERİ DOĞRU BULMUYORUM”

Kategori: Siyaset - Tarih: 11 Temmuz 2021 13:05
“YAŞANAN GECİKME İLE İLGİLİ ELEŞTİRİLERİ DOĞRU BULMUYORUM”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, Düzce’de geciken projeler ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuştu. Yaşanan gecikme ile ilgili eleştirileri doğru bulmadığını ifade eden Caymaz, İstanbul Caddesine döşenen taşların ise kent estetiğine yakışmadığını savundu.

Düzce Belediyesi’nin Kervan Kavşağı ve İstanbul Caddesindeki dönüşüm projelerinde yaşanan gecikme ile ilgili Öncü Haber mikrofonuna konuşan DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, projelerin teknik aksaklıklardan dolayı gecikmiş olabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.
“İhale yapılmadan çalışmalara başlandı”
Pandemi döneminde getirilen 17 günlük kısıtlamada İstanbul Caddesinde ihale yapılmadan çalışmalara başlandığını öne süren Caymaz, “Açıkçası biz de bu süreçlerden geçtik. Çok böyle sert eleştiriler yapmayı doğru bulmuyorum. Tabii ki teknik aksaklıklar vardır, fakat benim gözlemlediğim, bazı eksiklikler var. Örneğin İstanbul Caddesi ile ilgili, biliyorsunuz pandemi döneminde 17 günlük kısıtlamalar oldu. Bu süre zarfı içinde cadde tamamen kazıldı. Bu doğru bir uygulama, fakat bunun öncesinde ihale yapılmamış. Bu anlamda bir aylık bir süreci beklemek zorunda kaldı esnaflarımız ve halkımız. Burada ciddi anlamda bir zaman kaybı yaşandı” diye konuştu.  
“Caddeye döşenen taşlar kent estetiğine yakışmadı”
İstanbul caddesine döşenen bordür taşlarının estetik olmadığını savunan Caymaz, “Ben samimi anlamda, şu eleştiriyi yapmak istiyorum; biliyorsunuz İstanbul Caddesi ile ilgili proje bizim dönemimizde de vardı. Bizde orada güzel bir değişim yapmak istiyorduk, fakat mevcut taşların, yani granit desenli taşların yerine parke taşı döşemek, açıkçası benim açımdan estetik olmadı. Yani bu taşların kent estetiğine yakışmadığını düşünüyorum. Ben olsam çok daha güzel görsel bir dizayn yapabilirdim oraya. Bizim dönemimizde döşenen taşlar daha görseldi. Projeksiyonlu işler yaparken, uzun vadeli işler yaparken, dizayna önem vermeli. Düzce Belediyesinin İstanbul Caddesine gri tonlu bir taş döşemesi oldu. Benim kendi görüşüm zevkime göre, döşenen taşları düşük profilli buldum” şeklinde konuştu.  

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/-yasanan-gecikme-ile-ilgili-elestirileri-dogru-bulmuyorum--41305.html