'Size güvenimiz tam'

Kategori: Gündem - Tarih: 20 Mart 2019 12:24
'Size güvenimiz tam'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Ak Parti'nin iktidar olduğu 17 yılda ulaşımdan eğitime, spordan sanayiye çok büyük yol kat edildiğini söyledi. Ak Parti Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü için Bakan Kasaoplu, 'Çok değerli bir ağabeyimizdir' diyerek 31 Mart seçimleri için vatandaşlardan destek talebinde bulundu. Seçme ve seçilme yaşının 18'e düşürülmesinin bir devrim olduğunu söyleyen Bakan, gençlere 'Sizlere güvenimiz tam' dedi.

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Düzce'ye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Akçakoca'da kapalı spor salonu ve esnaf ziyaretleri sonrasında Düzce'de temaslarda bulundu. Önce Gençlik merkezinde düzenlenen 'Gençlerle Demokrasi Buluşması' etkinliğine katılan Bakan Kasapoğlu, ardından Ak Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü'nün Azmimilli Mahallesi'ndeki çadır toplantısına katıldı.

'Seçme ve seçilme yaşının 18'e çekilmesi devrimdir'

Gençlik merkezinde gençlerle bir araya gelen Bakan Kasapoğlu burada gençlerin taleplerini dinledi ve sorularını yanıtladı. Taktığı Düzcespor atkısı ile objektiflere yansıyan Bakan'ı Başkan Adayı Faruk Özlü yalnız bırakmadı. Seçme ve seçilme yaşının 18 olduğunu hatırlatıp bunun önemine değinen Bakan Kasapoğlu, "18 yaş çok önemli bir devrim. Cumhurbaşkanımız bunu, muhalefetin tüm itirazlarına rağmen, ısrarcı bir şekilde, size olan güveninden, sevgisinden gerçekleştirdi. 2002 öncesi maalesef halkı 'adam yerine koymayan' bir iktidar anlayışı vardı, vesayetçi. Ama hamdolsun şu an itibariyle bizim demokrasi anlayışımızda gençlerimiz, her yaştan insanımız değerlidir, önemlidir. Onların fikri, düşüncesi, itirazı gerçekten önemli. Bu buluşma da o amaca hizmet eden bir buluşma" şeklinde konuştu. Sandığa gitme oranının Avrupa ve Amerika ile kıyaslandığında ülkemizde çok daha yüksek olduğunu belirten Bakan, 'Biz sadece seçme ve seçilme yaşına değil, gerek gençlik için gerekse sporda geçen 17 yılda yaptıklarımıza bakıyoruz' dedi.

- "Sizlere güvenimiz, ümidimiz tam"

Gençlere güvenlerinin tam olduğunu ve Türkiye'de her anlamda yatırım yapıldığını vurgulayan Kasapoğlu, "2002 öncesiyle 2019 Türkiye'sini kıyasladığımızda gerek gençlik merkezlerimiz ve gerekse spor salonlarımız rakamsal anlamda çok farklı boyutlarda. 2002'de Düzce'de 9 spor tesisi varken şu an 34 tane var, belediye ve valilikle yaptıklarımız bunun dışında. Onları da katarsak rakam çok daha yükseklerde. Gelecek sizler için, sizlere güvenimiz, ümidimiz tam. Siz de buna layık bir genç geleceksiniz" değerlendirmesinde bulundu. 

'Paslı teneke lehim tutmaz'

Bir gencin, kendilerine tavsiyelerinin ne olduğunu sorması üzerine Kasapoğlu, şunları dile getirdi;"Dostunu da gençken kazanırsın, zira paslı teneke lehim tutmaz.' diyor. Bu manada dostluklar kazanacağız. İyi arkadaşlar seçeceğiz, yol arkadaşları. 2 kişi de 10 kişi de bir takım olur ama her şeyden önce çok yakın çalışacağımız arkadaşlarımızı kazanmamız lazım. İnşallah geleceğin Türkiye'sini, geleceğin dünyasını şekillendirme yolunda sizlere çok güveniyoruz."Kasapoğlu, konuşmasının ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ardından Azmimilli Mahallesi'ndeki çadır toplantısına katılan Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin her türlü engelleme girişimine rağmen sağlıktan ulaşıma, eğitim ve kültüre kadar büyük yol katettiğine değindi. Kadın seçmenlere de seslenen Kasapoğlu, " Kadınlarımız bu toplumun temel taşıdır. Biz kadınlarımızı toplumun odağında kabul ediyoruz. Sporu tabana yayma konusunda kadınlarımızla birlikte, onların öncülüğünde başarılar elde edeceğiz. Düzce'den şampiyonlar yetiştireceğiz" dedi.

Haber:Seda Ayan


 


  

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/-size-guvenimiz-tam--28643.html