"ENGELLERİ" ORTADAN KALDIRDILAR

Kategori: Gündem - Tarih: 6 Mayıs 2019 13:48
"ENGELLERİ" ORTADAN KALDIRDILAR

Düzce Üniversitesi (DÜ) öğrencileri, lise öğrencilerini engelli bireylerle bir araya getirerek engellilerin daha iyi anlaşılması için uygulama yaptı.

DÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, hazırladıkları 'Hepimiz Farklıyız Ama Aynıyız' projesi kapsamında Ömer Seyfettin Anadolu Kız İmam-Hatip Lisesi öğrencileriyle birlikte engelli bireylerin istihdam edildiği Kusursuz Kafe'ye gitti.

Engelli bireylerin çalışma hayatını gözlemleyen lise ve üniversite öğrencileri, daha sonra engelli bireylerle el baskısı etkinliği yaparak farklı renklere boyadıkları elleri aynı zeminde birleştirdi.

Engelli bireylerin çalışma hayatında da var oldukları ve var olması gerektiği bilincinin oluşturulmaya çalışıldığı etkinlik, bireylerin renkli dünyalarını ve onlara ilişkin farkındalığı temsil etmek amacıyla farklı renklerde boyama ile sona erdi.

DÜ Sosyal Hizmetler Bölümü öğrencileri Kadriye Polat, İlay Güner, Büşranur Hoşbaş, Şeyma Nur Borhan ve Kübra Şahin, engelli bireylerin sosyal hayatının daha da anlaşılması için yeni çalışmalar yapacaklarını belirtti.

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/-engelleri--ortadan-kaldirdilar-28966.html