‘EKONOMİK KRİZ DERİNLEŞTİ’

Kategori: Gündem - Tarih: 3 Haziran 2022 16:32
‘EKONOMİK KRİZ DERİNLEŞTİ’

Bir dizi temaslarda bulunmak için Düzce’ye gelen CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, sicil toplum kuruluşu temsilcileri ve esnaflarla bir araya geldi. Parti binasında kameralar karşısına geçen Hamzaçebi ve Kaplan, Cumhuriyet döneminde kurulan bütün fabrikaların satıldığını savunarak, “20 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, ekonomik kriz derinleşti. İşsizlik arttı.” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan önceki gün bir dizi temaslarda bulunmak için Düzce’ye geldi. Düzce’de STK temsilcileri, muhtarlar ve esnaflarla bir araya gelen Hamzaçebi ve Kaplan, karşılaştıkları sıkıntılar ile ilgili partinin genel merkezine sunmak için rapor hazırladı.
“Tarım bitme noktasına geldi”
CHP il binasında basın açıklaması düzenleyen Hamzaçebi ve Kaplan’ın gündeminde ekonomi vardı. 20 yıllık AK Parti iktidarında ekonomik krizin derinleştiğini öne süren Gaziantep Milletvekili Kaplan, “Burada AK Parti iktidarının ülkeyi getirdiği noktayı konuşuyoruz. 20 yıllık AK Parti iktidarı döneminde, ekonomik kriz derinleşti. İşsizlik arttı, intiharlar ve boşanmalar arttı. Kadın cinayetleri arttı, çocuk istismarı arttı, icra ve iflas dosyaları arttı. Tarım bitme noktasına geldi.” diye konuştu.
“Cumhuriyet döneminde kurulan tüm fabrikalar satıldı”
CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise, Türk halkının geleceğinden kaygılı olduğunu iddia ederek, “Bugün Cumhuriyet döneminde kurulan tüm fabrikalar satıldı. Halkımız dışa bağımlı haline getirildi. Tank Palet Fabrikası, birilerine peşkeş çekildi. Ülke ekonomik yönden çok büyük bir uçuruma yuvarlanıyor. Biz dünden (2 Haziran) bu yana Düzce’deyiz. STK temsilcileri ve yolda karşılaştığımız esnaf arkadaşlarımız ile bir araya geldik. Tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de de halkımız geleceğinden kaygılı, yarınını göremiyor. Gençlerimiz daha iyi koşullarda yaşayabilmek için yurtdışına kaçıyor.” açıklamalarında bulundu.

 

http://www.duzcemanset.com.tr/haberprint/-ekonomik-kriz-derinlesti--51962.html